Politika
14 Eylül 2017 ( 1051 görüntülenme )

EY ADALET!.. ATATÜRK'E İSTİLACI DİYEN O BİLİRKİŞİYE SUÇ DUYURUSUDUR!..

Atatürk’e ‘istilacı’ diyen taraflı bilirkişi hakkında SUÇ DUYURUSU


SÖZCÜ dosyasını aldığı gün gazeteye düşmanlığını ortaya döken taraflı bilirkişi Ömer Faruk Gerçek’in, sosyal medya üzerinden Atatürk’e ettiği hakaretler dava konusu oldu...


SÖZCÜ'ye yönelik 19 Mayıs'ta başlatılan algı operasyonu kapsamında, 30 Mayıs'ta soruşturmaya atanan, yaptığı açıklamalarla tarafsız olmadığını ortaya koyan bilirkişi Ömer Faruk Gerçek'in sosyal medya hesaplarından Atatürk'e hakaret ettiği ortaya çıktı.

SÖZCÜ'nün avukatı Celal Ülgen, bilirkişi Gerçek'in Facebook ve Twitter adreslerinden yaptığı paylaşımlarla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu yaparak şahsın, “Atatürk'ün hatırasına hakaret ve halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik suçlarından” cezalandırılmasını istedi.

Ülgen, suç duyurusunda Ömer Faruk Gerçek'in, Twitter adresinden “1909'da Hareket Ordusuyla Anadolu'yu istilaya gelenlerin torunları ve yetiştirmeleri aynı gerekçelerle yeniden karşımızda” ifadeleriyle paylaşım yaptığını belirterek bunla ilgili görseli de dilekçesinde yer verdi.

Ülgen, bilirkişi Gerçek'in “Anadolu'yu istilaya gelenler” sözüyle açık olarak Mustafa Kemal Atatürk'ü kastettiğini vurguladı. Ülgen şunları söyledi: 
11
VATANSEVERLERE HAKARET 

“Bilindiği gibi; Hareket Ordusu; İttihatçıların, 1909 yılında, 31 Mart ayaklanmasını bastırmak için, Selanik'ten Mahmut Şevket Paşa komutasında ve Mustafa Kemal'in kurmay başkanlığında İstanbul'a gönderdikleri ordudur. 

"ATATÜRK'E HAKARET"

Şüpheli Ömer Faruk Gerçek bu tweet ile kendisini 31 Mart isyanını çıkaranlar tarafında görmekte, Mustafa Kemal'in torunları ve yetiştirmeleri tabir ettiği kişileri de isyanı bastıranlar olarak tanımlamaktadır. Şüpheli kendi bulunduğu yeri gerici ayaklanmanın odağı olarak gösterse de aslında Atatürk'e ve Atatürkçülere karşı nefret ve kin kusmaktadır.”

İŞTE O PAYLAŞIM:
11

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ