Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 4 izlenme )

EY MİLLET!.. TÜRK HAVA KURUMU GİTTİ GİDİYOR...

“Milletin bağışladığı binaları tek tek satıldı”

Vatandaşların bağışlarıyla hayat bulan THK, borçtan kurtulamıyor. 2 yılda 100’e yakın binayı elden çıkaran kurum, 5 kentte daha binalarını satmaya hazırlanıyor.

İKİ YILDA YÜZE YAKIN KAMU MALI SATILDI

Türk Hava Kurumu (THK) 1925'te “Kamu yararına çalışan dernek” statüsüyle kuruldu. Vatandaşın bağışları en büyük gelir kalemi oldu. Son yıllarda adı sık sık yolsuzluklarla anıldı, ekonomik darboğaza girdi. Borçlarını azaltabilmek için hükümet nasıl çareyi Cumhuriyet döneminin eserlerini, şeker fabrikalarını satmakta bulduysa, THK da bataktan kurtulmak için iki yılda 100'e yakın taşınmazını elden çıkardı.

Kurumda maaşların ödenememesi ve biriken borcun bir milyar dolara ulaşması üzerine Atılgan, geçen yıl Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan destek istedi. Atılgan, ziyaret sonrası;

92 YILLIK CUMHURİYET ESERİ GİDİYOR”

“Kurumumuz için birçok gelir getirici tekliflerimizi Cumhurbaşkanımıza sunduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize nezaket göstererek kabul etmesi ve sorunlarımıza destek vermesi 92 yıllık tarihi kuruma ciddi bir nefes aldıracak” demişti. Ancak, gelir getirici yeni bir adım atılamazken, mevcut taşınmazların satışı devam ettirildi. Kurum bu yıl da satış ihalelerini sürdürme kararı aldı. Mart ayı boyunca aralarında dükkan, turizm tesisi, işhanı, büro, tarla ve apartmanların da bulunduğu 14 adet taşınmaz satıldı. Bu ay yenileri de satışa çıkarılıyor.

MERSİN'DEKİ 5 KATLI BİNAYI DA SATACAKLAR

Son iki yılda 100'e yakın taşınmazını satan Türk Hava Kurumu, 1618 Nisan tarihleri arasında yeni bir satışa çıkıyor. THK'nın Ankara'daki merkez binasında, İstanbul, Edirne, Muğla, Mersin ve Elazığ illerinde bulunan 2 işhanı, 3 adet mesken nitelikli taşınmaz, 3 adet turizm nitelikli taşınmaz ile 3 dükkân ihale ile satışa çıkarılacak.


 THK'nın satışa çıkardığı işhanlarından birisi olan Muğla'nın Menteşe İlçesi'ndeki beş katlı binada, 2 dükkan ve 32 büro bulunuyor.

Kaynak: Saygı Öztürk/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ