SON DAKİKA
Tümü

Foto Haber

Anasayfa / Foto Haber / EY MİLLET!.. YUNAN BAŞBAKANI TÜRK ADASINDA CİRİT ATIYOR CİRİT!..

EY MİLLET!.. YUNAN BAŞBAKANI TÜRK ADASINDA CİRİT ATIYOR CİRİT!..

7 Ocak 2018 / Pazar 08:07
YUNAN VATANDAŞI BELEDİYE BAŞKANI NEDEN GÖREVDEN ALINMIYOR ?...

Muğla Keçi Adası Belediyesi Ioannis Galouzis tarafından yönetiliyor. Belediye Başkanı Galouzis Yunan vatandaşı. Galouzis’in Türk vatandaşlığı yok. 2972 Sayılı Mahalli İdareler Seçimi Kanunu Madde 9’a göre belediye başkanları Türk vatandaşı olmak zorunda.

Ayrıca Muğla Keçi Adası’nda turizm ve diğer ticari faaliyetlerden toplanan vergi, Yunanistan’a kaçırılıyor. Yani Belediye Başkanı Galouzis alenen vergi kaçakçılığı yapıyor. 213 Sayılı Vergi Usul Kanunu Madde 359’a göre vergi kaçakçılığı suçtur.

Vergi kaçakçılığı yapan Muğla Keçi Adası Belediyesi neden denetlenmiyor? Vergi kaçıran Yunan vatandaşı Belediye Başkanı Galouzis neden görevden alınmıyor?

Erdoğan, Yıldırım ve Soylu bu kanunsuzluğu ve ihaneti nasıl izah edecek? CHP’li Belediye Başkanlarına aslan kesilen Erdoğan ve AKP Hükümeti, Yunan Belediye Başkanlarının hesabını veremiyor.

Ümit YALIM

Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri

ÇİPRAS, MUĞLA KEÇİ ADASI’NDAN TÜRKİYE’YE MEYDAN OKUYOR, ERDOĞAN SUSUYOR. !…

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, işgal altındaki Türk adaları hakkında “2019’da geleceğim o adaların tamamını alacağım” sözlerine cevap vermek için Yunan Savunma Bakanı Kammenos ve Başbakan Çipras’ın Kelemez Adası’na geleceği daha sonra da Kardak Kayalıkları bölgesine gideceği haberi Yunan basınında yer aldı.

Çipras ve Kammenos, 06 Ocak 2018’de Kelemez Adası’na geldikten sonra plan değişikliği yaparak Kardak Kayalıkları yerine Muğla Keçi Adası’nı ziyaret ettiler.

Çipras ve Kammenos, Genelkurmay Başkanı Oramiral Apostolakis ve Denizcilik Bakanı Panayotis Kurupilis ile birlikte 06 Ocak 2018 günü sabah saatlerinde Kelemez Adası’na geldi.
Kelemez Adası’nda düzenlenen Epifani (suya haç atma, suyu kutsama) törenine katılan Başbakan Çipras;

“BURASI BİZİM SINIRIMIZ”

“AB’nin doğu sınırlarından bir iyimserlik mesajı göndermek istiyorum. Komşularımıza (Türkiye) dostluk, barış ve işbirliği mesajı, ama aynı zamanda bir kararlılık mesajı da gönderiyorum. Dostluk, barış ve işbirliği istiyoruz. Bununla birlikte, uluslararası antlaşmalar ve uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımızı da korumaya kararlıyız” dedi.

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER