0 izlenme 19 Eylül 2021
Erdal Sarızeybek Face Book'tan canlı yayında tüm takipçilerini selamladı.

Erdal Sarızeybek kimdir?

KULELİ VE HARP OKULU MEZUNU

Aslen Adana ili nüfusuna kayıtlı olan Erdal Sarızeybek, 1956 yılında Kırşehir-Kaman’da doğdu. Kuleli Askeri Lisesi ve Kara Harp Okulu’ndaki eğitim ve öğrenimini müteakip, 1976 yılında Jandarma Teğmen olarak mezun oldu. 1978-1996 yılları arasında jandarma teşkilatının sınır, eğitim ve iç güvenlik birliklerinde komutanlık yaptı. 

LİYAKAT MADALYASI

1990 yılında Fransa’da İç Güvenlik stajını yapan Sarızeybek, 1992’de Şemdinli Hudut Tabur Komutanlığı görevine atandı. Terörle mücadelede gösterdiği başarıdan dolayı, Türk Silahlı Kuvvetleri Birinci Derece Gümüş Liyakat Madalyası ile taltif edildi. 

1996-98 yılında Paris’e askeri ataşe yardımcısı olarak atanan Sarızeybek, 2002’de, Türkiye'de adli kolluk konusunda yüksek lisans yaptı. 

KOMUTANLIK GÖREVLERİ

1999-2004 yılları arasında Van, Manisa ve Şanlıurfa’da il jandarma komutanlığı görevlerinde bulunan Sarızeybek, 2005 yılında Ankara Uzman Jandarma Öğrenci Alay Komutanlığı’na atandı. Bu görevinde albay rütbesindeyken kendi isteğiyle emekliye ayrıldı. Erdal Sarızeybek evli ve iki çocuk babası olup Fransızca bilmektedir.

ARAŞTIRMACI YAZAR

Halen araştırmacı yazar olarak terörle mücadelesini sürdüren Sarızeybek, terör ve siyaset üzerine onüç kitap yazdı.

 Kitapları:

Şemdinli’de Sınırı Aşmak, Hesaplaşma, Ya Gazi Paşa Duyarsa, İhaneti Gördüm, Son Harekat Kod Adı Yahuda, Ergenekon Gölgesinde İhaneti Yaşamak, Kurt Kapanı, Yüzleşme, Yanlış İttifak, Büyük Suikast, Saray’daki Gizli Tarikat, Çarçella ve İsrael.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ