Politika
04 Eylül 2017 ( 1548 görüntülenme )

FAKIBABA'DAN JET DÜZELTME: "BEN ÖYLE DEMEDİM"

Bakan Fakıbaba'dan 'yolsuzluk' düzeltmesi: Sözlerim çarpıtıldı 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, kendi döneminden önce yolsuzluk yapıldığına dair ifadelerinin çarpıtıldığını savunurken "Sanki 'Benden önceki arkadaşlar. Yolsuzluk yapıyor, AK Parti yolsuzluk yapıyor.' Bu gerçekten üzücü bir olaydır, haberin doğru verilmesi lazım" dedi.

Fakıbaba yaptığı açıklamada, bugün yaptığı bir toplantıda bazı medya kuruluşları tarafından kullandığı söylemlerinin çarpıtılarak haberleştirildiğini iddia etti.


Fakıbaba, şöyle devam etti:

AZ SAYIDA FİRMA SAHTE FATURALARLA DEVLETE ZARAR VERİYOR DEDİM"

"Bazı gruplar bakıyorlar hakikaten AK Parti ciddi bir yükselişte, acaba bu yükselişi nasıl engelleriz diye bazı haberleri kendiliğinden üretiyorlar. Bu da beni çok üzüyor. Bir toplantı esnasında samimi söylemlerim oldu. Bu desteklemelerin üretene verilmesi konusunda bazı arkadaşlarımızın istekleri oldu. Ben de az sayıdaki bazı firmaların prim desteklemeleri için sahte faturalar üzerinden devlete zarar verdiğini belirttim." 

"DEVLETİ ZARARA UĞRATANLARLA MÜCADELE EDECEĞİMİ SÖYLEDİM"

"Benden önceki arkadaşların ciddi bir şekilde mücadele ettiğini, benim de aynı kararlılıkla mücadele edeceğimi belirttim. Arkadaşlarımızın mağdur olmayacağını ilettim. Bundan böyle sahte faturayla ilgili devleti zarara uğratanlara yönelik gereğini yapacağımı söyledim. "

"BENDEN ÖNCEKİLER YOLSUZLUK YAPIYOR DEMEDİM"

"Bu bazı haberlerle çok yanlış yöne çekilmiştir. Sanki 'Benden önceki arkadaşlar. Yolsuzluk yapıyor, AK Parti yolsuzluk yapıyor'. Bu gerçekten üzücü bir olaydır, haberin doğru verilmesi lazım. Bu basın etiğine uygun değildir. Sözlerim tekrar gözden geçirildiğinde böyle sözler söylemediğim anlaşılıyor."

'ERKEKSE BU FİRMALAR BİR DAHA SAHTE FATURA DÜZENLESİNLER, BEN MÜCADELE EDECEĞİM'

Sahte fatura düzenleyenlere yönelik bakanlığın kararlı mücadelesini sürdüreceğine dikkati çeken Fakıbaba, "Kastım sahte fatura düzenleyen az sayıdaki firmayla ilgili mücadelemdir. Şunu söyledim, 'Erkekse bu firmalar bir daha sahte fatura düzenlesinler, ben onlarla gerekli mücadeleyi yapacağım' dedim. Yine aynı sözümün de üzerindeyim. Benden önceki bakan arkadaşım da aynı şekilde mücadele etmiştir. Ben de aynı şekilde bu mücadeleyi kararlılıkla devam ettireceğim" dedi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ