Politika
15 Ekim 2017 ( 6821 görüntülenme )

FLAŞ!.. 55 İL 70 ÜNİVERSİTE... GENÇLİK HAREKETE GEÇTİ!..

Hürriyet Hareketi kuruldu


Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen üniversite öğrencileri, laiklik ve cumhuriyet değerlerini savunmak üzere Hürriyet Hareketi’ni kurdu.

Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen üniversite öğrencileri, cumhuriyetin kurucu ilkelerinin ve laikliğin gerici saldırılarla tahrip edilmesine, tarikat ve cemaatlerin devlet kadrolarını ele geçirmesine, gençliğin gelecek güvencesinin yok edilmesine karşı mücadele etmek amacıyla Hürriyet Hareketi çatısı altında bir araya geldi. 

“İstibdata Karşı Hürriyet” sloganıyla yola çıkan Hürriyet Hareketi tarafından dün Ankara’da düzenen kongreye 55 il ve 70 farklı üniversiteden üniversite öğrencileri katıldı. 

Kongrede deklarasyon ile ilan edilen Hürriyet Hareketi’nin, “Adım adım her gün büyüyerek; binler, on binler ve yüzbinler olarak hürriyete doğru yürümeyi hedeflediği” belirtildi.

Deklerasyonda ayrıca; Cumhuriyetin bu coğrafyaya kazandırdığı değerlerin ağır şekilde tahrip edildiği belirtilerek “Cumhuriyeti oluşturan ilkelere sistematik şekilde yapılan bu saldırılara dur demek Hürriyet mücadelesi etrafında buluşan bu memleketin gençlerinin tarihi bir sorumluluğudur” dendi.

İlk etkinliğini kitlesel bir şekilde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yapmayı planlayan Hürriyet Hareketi, Türkiye’deki bütün üniversitelerde oluşturacakları birimler ile Cumhuriyet değerlerini savunacak çalışmalar yürütmeyi hedefliyor.
[Haber görseli]
Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ