SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / FLAŞ!.. ADALET YÜRÜYÜŞÜ BÜYÜYOR…

FLAŞ!.. ADALET YÜRÜYÜŞÜ BÜYÜYOR…

23 Haziran 2017 / Cuma 09:19

CHP’nin Adalet Yürüyüşü’nde 9. gün


Yürüyüşe partinin bazı milletvekilleri ile Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Mehmet Raşit Tükel’in de arasında bulunduğu bazı TTB üyeleri de eşlik ediyor.

Adalet Yürüyüşü’nün 9. günü öncesinde açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Enis Berberoğlu için Anayasa Mahkemesi’ne başvurulacak” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun avukatının bugün Anayasa Mahkemesine başvuruda bulunacağını belirterek, “Bu da önemli bir aşama. Umuyorum adalet yerini bulur” dedi. 

Yeniçağa ilçesi sınırlarındaki Şahnalar Köyü Yaşar Çelik Şair Dertli Kültür Parkı’nda karavanda geceyi geçiren Kılıçdaroğlu, bugünkü yürüyüşüne başlamadan önce gazetecilere açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, Aşık Dertli’nin mezarını da ziyaret etti. 
Kılıçdaroğlu, yürüşünün 9. gününe Şahnalar Köyü’ndeki Yaşar Çelik Şair Dertli Kültür Parkı’ndan başladı. 

’80 MİLYONUN ADALET TALEBİ İÇİN YÜRÜYORUZ’

“Güzel bir güneş var, atmosfer oldukça güzel. Dokuzuncu gün yürüyüşüne biraz sonra başlayacağız. Adalet yürüyüşümüz devam ediyor.” diye sözlerine başlayan Kılıçdaroğlu, toplumun her kesiminden yürüyüşe destek veren vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşları olduğunu belirtti ve onlara teşekkür etti.

Bu sabah Enis Berberoğlu’nun avukatının Anayasa Mahkemesine başvuracağını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bu da önemli bir aşama. Umuyorum adalet yerini bulur. Yaptığımız yürüyüş kutsal bir yürüyüştür, adalet yürüyüşüdür. Bunun bir partiyle, bir kişiyle, bir sivil toplum örgütüyle ilgisi yoktur. 80 milyonu ilgilendiren bir olaydır. 80 milyonun adalet talebi için yürüyoruz, 80 milyonu da kucaklıyoruz.” dedi.

Yürüyüşe partinin bazı milletvekilleri ile Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Mehmet Raşit Tükel’in de arasında bulunduğu bazı TTB üyeleri de eşlik ediyor.

Bu sırada polis ekipleri grup ileÿyürüyenler arasına geçerek tedbir aldı. Bir partili yol kenarındaki yön tabelasının üzerine ‘Asla yalnız yürümeyeceksin, bu halk peşinden gelecek’ yazılı pankart astı. İlçe çıkışında çevre il ve ilçelerden gelen partililer Kılıçdaroğlu’na destek verdi.
CHPnin Adalet Yürüyüşünde 9. gün
Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, 9’uncu günde 7.5 kilometrelik ilk etabı 1 saat 40 dakika yürüyerek Yeniçağa çıkışında mola verdi.

CHPnin Adalet Yürüyüşünde 9. gün
Kaynak: Hürriyet

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER