SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / FLAŞ!.. AKAR HAREKATIN HEDEFİNİ AÇIKLADI!..

FLAŞ!.. AKAR HAREKATIN HEDEFİNİ AÇIKLADI!..

12 Mart 2018 / Pazartesi 15:19
Afrin...

AKAR: “AMACIMIZ BÖLGEYİ TERÖRDEN TEMİZLEMEK”

Orgeneral Akar, Katar Ulusal Kongre Merkezi’ndeki, Doha Uluslararası Denizcilik ve Savunma Fuarı (DIMDEX)-2018 fuarına katıldı, fuardaki Türk firmalarının stantlarını gezdi.

Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin açıklamada bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, IŞİD’li teröristlerin kıyafetlerini değiştirip PKK arasına katıldığını söyledi. Akar, “Amacımız, bölgede barışı ve huzuru tesis etmek. Sadece PKK değil, aynı zamanda terör örgütü DEAŞ da bölgeden temizleniyor” dedi.

Harekat kapsamında ele geçirilen bölgelerde Kızılay ve AFAD ile koordineli olarak insani yardım faaliyetleri yürütüldüğünü söyleyen Akar, şunları kaydetti:

“BÖLGEDE HUZUR VE GÜVENİ TESİS ETMEK”

“Suriyeli kardeşlerimizin evlerine, topraklarına geri dönmelerini sağlıyoruz. Amacımız, bölgede barışı ve huzuru tesis etmek, bölgeyi başta PKK/PYD/YPG olmak üzere terör örgütlerinden temizlemek. Sadece PKK değil, aynı zamanda terör örgütü DEAŞ da bölgeden temizleniyor. DEAŞ’lı teröristler, kıyafetlerini değiştirip PKK’nın arasına katılıyor.”

Kaynak: Sputnik News

Etiketler:, , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER