0 izlenme 19 Eylül 2021
İyi Parti'nin Birinci Olağanüstü Kurultayı'nda konuşan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Atatürk ve Çanakkale'yi vurguladığı sözler ayakta alkışlandı.

Akşener'in, "Şimdi onlara sormak lazım değil mi? Niçin Çanakkale'yi geçecek savaşlar peşindesin. Niçin Atatürk'e saygısızlık yapıyorsunuz, niçin Çanakkale ruhunu incitiyorsunuz, niçin Türkiye Cumhuriyeti'ni kuranların bu devlete emeği geçenlerin yakasını bırakmıyorsunuz?" sözlerini salon ayakta alkışladı.

AKŞENER : ”HEP BİRLİKTE BİZ KAZANACAĞIZ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 1. Olağanüstü Kurultayı’na katıldı. Burada çarpıcı açıklamalarda bulunan Akşener, Türkiye’nin AKP iktidarı ile felakete sürüklendiğini, kurtuluşun İYİ Parti’de olduğunu ifade etti.

İYİ Parti’nin gençlerin, kadınların, mazlumların ve huzur içinde yaşamak isteyenlerin partisi olduğunu söyleyen Akşener, partisinin ilkelerini 8 maddeyle şöyle sıraladı:

“HİÇ KİMSE MİLLETTEN BÜYÜK DEĞİLDİR”

“Bir, hiç kimse milletten büyük değildir.
İki, adalet herkes içindir ve hukuk kurumları herkese eşit uzaklıktadır.”

“HERKES EŞİTTİR, EGEMENLİK TEK KİŞİYE BIRAKILAMAZ”

“Üç, Cumhuriyet ve demokrasi tek kişinin eline bırakılamayacak kadar değerlidir, o değeri taşıyacak olan da parlamenter sistemdir.
Dört, Ülkenin tüm kaynakları ırk, din, mezhep, dil, cinsiyet, politika ayrımı yapılmaksızın herkese eşit dağıtılmalıdır.”

“ HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ VE ÖZGÜRLÜK”

Beş, güçsüz ve korunmaya muhtaç herkes devlete emanettir.
Altı, insanın iyiliğini, devletin güvenliğini önde tutmayan hiçbir plan ve projenin altına imza atılamaz.
Yedi, ahlâk, bilim ve hesap verebilirlik insan olmanın temel değerleridir.
Sekiz, inanç özgürlüğü, ifade özgürlüğü ve teşebbüs özgürlüğü hukukun güvencesi altında olmalıdır.”

VE AKŞENER SÖZ VERDİ:

“SORUN VARSA ÇÖZECEK GÜCÜMÜZ VAR”


“ Türkiye’nin sorunları var. Ama sorunları aşacak gücümüz de var. Bugün kurultayda sessiz milyonların sesi olarak bu görevi üstlendiğimizi tekrar ilan ediyoruz. Hayallerimiz var herkesin huzur içinde yaşayabileceği bir ülke istiyoruz. Hakkımız var, bizi seven sevmeyen herkes için buradayız.”

“HEP BİRLİKTE BİZ KAZANACAĞIZ”

“Şimdi hep beraber söz vereceğiz. Milletimiz rahat bir nefes alana kadar yılmadan mücadele edeceğimize söz veriyor musunuz? Ben de size söz veriyorum. Hiçbir şeyden, hiç kimseden korkmadan omuz omuza, ilk günkü heyecanımızla bu yolu yürüyeceğiz. Ve biz başaracağız, başaracağız, biz kazanacağız! Yolumuz açık, bahtımız açık olsun, Allah utandırmasın, Allah’a emanet olun. “

Kaynak: Cumhuriyet/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ