SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / FLAŞ!.. CHP’DE İNCE HESAP!..

FLAŞ!.. CHP’DE İNCE HESAP!..

8 Ağustos 2018 / Çarşamba 15:41
Eksi 4 eksi 5 eksi 31...

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, “569 imzayla kurultay toplamak mümkün değildir. Genel Başkan’ın da şu ana kadar kurultayı toplama iradesi yoktur, toplamayacağını ifade etmiştir ” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Yürütme Kurulunu (MYK) topladı. Toplantı sürerken CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan düzenlediği basın toplantısıyla MYK’nın gündemini paylaştı.

‘4 AYKIRI, 4 AYRILDI, 5 İSTİFA, 5 FARKLI, 31 RİCAT’

Tezcan, ” Genel Merkezimize teslim edilen imza sayısı 618 idi. Bu 618 imzanın 4 tanesi usulüne aykırı noterde suret tasdiki yapılmış, ilgilisi gitmeden tasdiki yapılmış 4 imzaydı. Onlar düşüldü, 614. 4 tanesi ayrıldı. 610 imza, onlardan 5’i istifa etmiş, üyelikten istifa etmiş, onları da düşüyoruz 605 imza. 5 tane imzanın gündem bütünlüğü yok. 31 delege imzasını geri çekmiş. Kalan olağanüstü kurultay talebi 569 imzadır. 569 imzayla kurultay toplamak mümkün değildir.” ifadelerini kullandı. “Hiçbir biçimde 630 imza teslim edilmemiştir” diyen Tezcan, şunları kaydetti:

‘BU HESABA GÖRE YETERLİ İMZA YOK’

“Tüzük açısından ayrıntılarıyla paylaştık. Genel Merkezimize teslim edilen imza sayısı 618 idi. Bu 618 imzanın 4 tanesi usulüne aykırı noterde suret tasdiki yapılmış, ilgilisi gitmeden tasdiki yapılmış 4 imzaydı. Onlar düşüldü, 614. 4 tanesi ayrıldı. 610 imza, onlardan 5’i istifa etmiş, üyelikten istifa etmiş, onları da düşüyoruz 605 imza. 5 tane imzanın gündem bütünlüğü yok. 31 delege imzasını geri çekmiş. Kalan olağanüstü kurultay talebi 569 imzadır. 569 imzayla kurultay toplamak mümkün değildir. Genel Başkan’ın da şu ana kadar kurultayı toplama iradesi yoktur, toplamayacağını ifade etmiştir.”

‘TARTIŞMALAR ARTIK BİTSİN’

“ Partiyi yerel seçimlere hazırlayacağını söylemiştir. Artık kurultay tartışmalarını gündemde tutmanın partinin önümüzdeki süreç çalışmalarına zarar vermekten başka bir yanı yoktur. Bu tartışmanın doğal olarak bitmesi gerekir. İmza toplayan arkadaşlarımız hiçbir şekilde ötekileştirilecek arkadaşlarımız değildir. Tüzük kurultayı meselesi çok ilginçtir. Israrla partiyi kurultay tartışması ekseninde tutmanın gelecek siyaseti açısından faydası olacağına inanmıyoruz. Bunu doğru bulmuyoruz. Partiyi bir an önce bu tartışmalardan çekip çıkarmak şu anda en önemli parti sorumluluğudur.”

Kaynak: İHA

Etiketler:, , , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER