SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / FLAŞ!.. FAKIBABA ÖZEL DİYETİNİ AÇIKLADI!..

FLAŞ!.. FAKIBABA ÖZEL DİYETİNİ AÇIKLADI!..

11 Ocak 2018 / Perşembe 07:59

FAKIBABA: TEREYAĞI DA BALI DA EKMEĞİ DE YE

FAKIBABA: TÜRKİYE’DE HAYVAN ENVANTERİNİ HENÜZ BİLMİYORUZ

Antalya’da Kundu oteller bölgesindeki bir otelde 9 Ocak’ta başlayan ‘Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Çalıştayı’, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın katıldığı kapanış töreniyle sona erdi. 


FAKIBABA: TÜRKİYE’DE HAYVAN ENVANTERİNİ HENÜZ BİLMİYORUZ
Çalıştayın kapanış konuşmasını yapan Bakan Fakıbaba, Türkiye’de hayvan envanteri konusunda net bir bilgi olmadığını söyledi. Bu konuda bir çalışma yaptıklarını belirten Fakıbaba, kesin bilgileri bu yıl alacaklarını kaydetti.

“ŞUNU YE BUNU YEME OLMAZ”

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, yiyecek konusunda tavsiyelerde bulunan bazı akademisyenleri eleştirerek, “Bunlar kendini bilmez şekilde anlatıyor; ‘şunu yiyin, bunu yemeyin’. Ya Allah aşkına hoca sıfatıyla çıkıyorsun milleti yanlış yönlendiriyorsun” dedi.

Halk sağlığının çok önemli olduğunu belirten Bakan Fakıbaba, bazı akademisyenlere de eleştirilerde bulundu.

Ahmet Eşref Fakıbaba;

“ŞUNU YİYİN BUNU YEMEYİN OLUR MU”

“Bunlar kendini bilmez şekilde anlatıyor; ‘şunu yiyin, bunu yemeyin’. Ya Allah aşkına hoca sıfatıyla çıkıyorsun, milleti yanlış yönlendiriyorsun. Yok efendim bal iyi değildir; Türkiye’de üretilen bal kalite olarak nerede var? Aşırıya kaçmadan karnınız doyduğu an bırakmak kaydıyla yiyin kardeşim. “

“YİYEBİLDİĞİNİ YE”
“Tereyağını da balı da ekmeğini de yiyeceksin, ben demiyorum ki 5 ekmek yiyeceksin. Herkesin bir kalori seviyesi vardır. Bazı insan acaba 50 zeytin yiyebilir miyim diye uğraşıyor, böyle bir şey olabilir mi? Yiyebildiğiniz kadar yumurta yiyin deniliyor, böyle şey olur mu arkadaş” dedi.
Kaynak: DHA

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER