SON DAKİKA
Tümü

Video Haber

Anasayfa / Video Haber / FLAŞ!.. HAKKARİ 2.600 METRE RAKIMDA YÜRÜDÜ…

FLAŞ!.. HAKKARİ 2.600 METRE RAKIMDA YÜRÜDÜ…

7 Ocak 2018 / Pazar 06:44

Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Sarıkamış’ta 103 yıl önce donarak şehit düşen 90 bin asker için 2600 rakımda Türk bayraklarıyla yürüyüş düzenlendi.

Sabah saatlerinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önünde toplanan kalabalık, burada araçlarla yürüyüşün yapılacağı zirveye hareket etti.

Vali Cüneyit Orhan Toprak’ın gelmesi ile birlikte yürüyüş start aldı. Burada yürüyüşe katılanlara atkı ve bere dağıtıldı.

Kısa bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal, Sarıkamış şehitlerini 103. yılında anma adına bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, zirve rüzgarlı olduğundan dolayı yürüyüş parkurlarını değiştirdiklerini kaydetti.

Kent merkezinden 12 kilometre mesafede bulunan 2600 rakımlı Şüvekür Tepesi’nde başlayan 4 kilometrelik yürüyüş, bir metre karda devam etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personelleri ayaklarına giydikleri yöresel ayakkabı olan hediklerle en önde ellerindeki Türk bayrağıyla yürüyerek arkalarında gelenler için yol açtı.

Bir metre kara ve rüzgarlı havaya aldırış etmeyen yüzlerce kişi, yürüyüşü başarılı bir şekilde tamamladı. Zorlu yürüyüşü başarıyla tamamlayan Vali Toprak ve beraberindeki yüzlerce kişi, daha sonra Merga Bütan Kayak Tesislerine geldiler.

“Şehit olan atalarımız için yürüdük”

Burada günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, 103 yıl önce Sarıkamış’ın Allah-u Ekber Dağlarında şehit olan atalarımızı andıklarını belirtti.

Yapılan konuşmanın ardından yürüyüşe katılanlara yemek ikramı yapıldı.

Kaynak: Hakkari Haber/ Milliyet

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER