SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / FLAŞ!.. MHP’DEN AKP’YE SERT UYARI: VAZGEÇ!..

FLAŞ!.. MHP’DEN AKP’YE SERT UYARI: VAZGEÇ!..

12 Ekim 2017 / Perşembe 07:41

MHP’li Usta: Böyle rezalet görülmedi

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, değişen üniversiteye giriş sistemiyle ilgili açıklama yaptı. Sistemin değişmesine tepki gösteren Usta, ‘böyle rezalet görülmedi” dedi.
Hürriyet’ten Turan Yılmaz’ın aktardığına göre, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada bu yanlıştan vazgeçilmesi gerektiğini belirten Usta, şöyle dedi:
“ZATEN BAŞTAN HATA”
“Bir defa, bu işin yapılış şeklinde bir hata var. Sayın Cumhurbaşkanı kalkıyor, bir televizyon programında ‘Ben TEOG’u kaldırdım’ diyor. Kaldırdığı sistemin yerine ne getireceğini şu anda hala otoriteler tartışıyor, eğer onlara otorite demek mümkünse. Yani, zaten böyle bir sistemi, bir anda, bir Cumhurbaşkanı bunu bu şekilde söylediği anda; yani Başbakan, Milli Eğitim Bakanı ve milli eğitimle ilgili herkesi aslında çizmiş oluyor; bunu da görmek lazım.”
‘BU YANLIŞTAN DÖNÜLMESİ LAZIM’
2 milyon öğrenciyi ilgilendiren konuda paldır küldür bir karar almak ciddi ölçüde belirsizlik yaratıyor, bunu bir görmemiz lazım. Şimdi, tek günde yapılacak. Güya ‘İki sınavdan kurtarıyoruz’ diyoruz fakat tek güne iki sınav konuluyor. Şimdi, birinci sınavda barajı aşanlar ikinci sınava girecek. Bir saat içerisinde sınav sonuçları belli olmayacağına göre ne olacak? 
“BU YANLIŞTAN DÖNÜN”
“Birinci sınav sonucu açıklanmadan öğrenci kendi kanaatine göre ‘Ha, benim birinci sınavım iyi geçti, birinci sınavı geçmiş olabilirim, ikinci sınava girerim’ diyecek, bu şekilde bir sınava girecek. Böyle bir rezalet görülmedi. Ya, buna bir bakmak lazım, bu yanlıştan vazgeçmek lazım.” 
“YAPTIKÇA DAHA KÖTÜ YAPIYORLAR”
“Yani zaten bir içerik değişikliği yok, yapılan değişiklik şekilsel bir değişiklik. Yani şekilsel değişiklik yaptıkça da daha kötü bir şey yapılıyor. Ha ‘İçerik değişikliği var’ deniliyorsa o zaman milli eğitim gibi bir sistemde bu kadar çok içerik değişikliği olmaz. Nereden bakarsanız bakın, yapılan yanlıştır, bu yanlıştan dönülmesi lazım, öğrencilerimizi daha fazla tedirgin etmeyelim.”
Kaynak: Yeniçağ

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER