SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / flaş!.. OGAN’DAN BAHÇELİ’YE DEPREM GİBİ UYARI!..

flaş!.. OGAN’DAN BAHÇELİ’YE DEPREM GİBİ UYARI!..

31 Ağustos 2017 / Perşembe 07:32

Sinan Oğan: MHP kurultayı ertelerse kapatılabilir

Meral Akşener ve arkadaşlarının kuracağı yeni partide yer almayacağını açıklayan Sinan Oğan MHP için önemli bir iddiada bulundu. 
Oğan, MHP’nin kurultay için 18 Mart 2018 tarihini ilan ettiğini hatırlatarak “Bunun ötesine ertelenmesi şansı yok. Erteleme yapılması halinde parti, hukuka aykırılık nedeniyle kapatılma kararıyla karşı karşıya kalır” dedi.
MERKEZ DEMOKRAT PARTİ ADI KESİN DEĞİL
Kamuoyunda gözler, Koray Aydın’ın da katılma kararıyla birlikte, Meral Akşener, Ümit Özdağ, Yusuf Halaçoğlu gibi milliyetçi çizgideki isimleri kapsayan yeni siyasi parti oluşumunda. Koray Aydın, şimdiden yeni partinin Cumhurbaşkanı adayı olarak Akşener ismini işaret etti. Eylül ayında kurulması planlanan yeni siyasi parti için “Merkez Demokrat Parti” adı ön planda, ancak isim kararı henüz netleşmiş değil.
Sinan Oğan, Amerika’nın Sesi’nden Yıldız Yazıcıoğlu’na MHP’ye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

KURULTAY YAPMAMIZI ENGELLEDİLER
Siyasi Partiler Kanunu’na ve MHP tüzüğüne göre, iki yıldan geç veya erken olmamak şartıyla iki yılda bir olağan kurultay yapılması gerektiğini anımsatan Oğan; Akşener, Aydın gibi isimlerle birlikte MHP’de olağanüstü seçimli kurultay yapılmasını denediklerini ancak bunun yargı eliyle engellendiğini dile getirdi.
Şimdi MHP’nin ilan ettiği 18 Mart 2018 tarihi bulunduğunu belirten Oğan,

ERTELENİRSE KAPATILMA RİSKİ VAR

 “Bunun ötesine ertelenmesi şansı yok. Erteleme yapılması halinde parti, hukuka aykırılık nedeniyle kapatılma kararıyla karşı karşıya kalır. Ama 1 günde 41 ilde 41 il kongresini yapan genel merkez yönetimi, zannediyorum 2018’i beklemeyecektir. Çünkü beklediği takdirde mevcut delegeler, muhalifler yani bizler tarafından etkilenmelerine açık hale gelecektir dolayısıyla da genel merkez beklemeden olağan kurultay tarihi erkene çekecek ve Kasım 2017 gibi yapacaktır diye düşünüyorum” görüşünü aktardı.

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER