Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2398 görüntülenme )

Flaş! Uçak Krizinden Söz Düellosuna!

O ona, o da ona...
  Erdoğan-Putin Çekişmesinde Yeni Perde

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 'Rusya'nın Lazkiye'de butik devlet kurmaya çalıştığı' yönündeki iddiasını reddetti.
Moskova'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan bir Rus Dışişleri kaynağı, Rusya'nın, Suriye'nin Lazkiye kentinde butik bir devlet kurmayı planladığına dair iddiaları 'tam bir saçmalık' olarak niteledi.
"Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları çok anlamsız" diyen kaynak "Belli ki Türkiye, Rusya ile olan ilişkilerindeki gerilimi kullanıp Suriye'nin işlerine karıştığı şüphelerini kendi üzerinden çekmeye çalışıyor" ifadelerini kullandı.
Adı belirtilmeyen kaynak, "Rusya uzun yıllardır Suriye'nin egemen, demokratik, laik ve toprak bütünlüğü korunmuş bir ülke olması gerektiğini söylüyor" diye de ekledi.
'ERDOĞAN 'LAZKİYE'DEKİ BUTİK DEVLETİ' RÜYASINDA GÖRMÜŞ OLMALI'
Erdoğan'ın açıklamalarına bir diğer yanıt da Rus parlamentosunun alt kanadı olan Duma'nın savunma komitesi başkanı Vladimir Komoyedov'dan geldi.
Erdoğan'ın, 'Lazkiye'de butik devlet' iddialarını sadece rüyalarına dayandırdığını ifade eden Komoyedov, "Erdoğan, Osmanlı İmparatorluğu'nun hayalini kuruyor. Bu, onun hastalığı" yorumunda bulundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Büyükelçiler Konferansı'nda yaptığı konuşmada, " Rusya şu anda Lazkiye ve çevresinde butik bir Suriye devleti kurmanın gayretiyle kendine mekan hazırlamaktadır" demişti(Dış Basın).


Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ