Gündem

Gazze Miting.. ‘İsrail Jet Tweet’

İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, Türkiye’de bulunan diplomatlarını geri çağırdıklarını ve Tel Aviv’in Ankara ile ilişkilerin yeniden gözden geçirileceğini bildirdi.

DİPLOMATİK TEMSİLCİLER GERİ DÖNECEK

İsrail Dışişleri Bakanı Cohen, X üzerinden yaptığı paylaşımda “Türkiye’den gelen sert açıklamalar karşısında, İsrail-Türkiye ilişkilerinin yeniden değerlendirilmesi amacıyla Türkiye’deki diplomatik temsilcilerin geri çağrılması talimatını verdim” diye yazdı.

İSRAİL BİR ÖRGÜT

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı bir konuşmada Hamas’ın terör örgütü olmadığı görüşünü dile getirmiş, İsrail’den art arda tepkiler gelmişti.

Erdoğan bugün de İstanbul’da düzenlenen Büyük Filistin Mitingi’nde İsrail’e sert eleştiriler yöneltmişti. “İsrail sen bir işgalcisin, sen bir örgütsün” diyen Erdoğan, İsrail’in savaş suçlusu ilan edileceğini söylemişti. Erdoğan, “Bunun bedelini eninde sonunda ağır ödeyeceksiniz” ifadelerini kullanmıştı.

Cohen’in açıklaması, Erdoğan’ın konuşmasından kısa bir süre sonra geldi.

Haber böyle..

İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırılar gerçekten de bir insanlık suçu. Gazze milyonlarca insana uygulanan ablukanın kabul edilebilmesi mümkün değil. Gerekçesi ne olursa olsun masum halk yönelik saldırılar tam bir vahşet.

İSRAİL VAR ABD YOK

Ancak gönül isterdi ki İsrail’e yönelik protesto mitinginde ülkemizi hedef almış, Türkiye Cumhuriyeti Devletini kendi topraklarında işgalci gören ve vatanımızı lime lime edip haritalar yayımlayan ABD de protesto edilsin.

Dün Meclis eski başkanı Mustafa Şentop’un dile getirdiği büyük İsrail planına tepki gösterilirken bu menfur planın projelendirilmiş hali olan BOP’a da artık bir tavır koyulsun. Unutmayınız ki BOP durdurulmadan İsrail durdurulamaz.

İşin trajedisi..

Irak ve Suriye’de insanlar katledilirken sessiz kalıp  ABD’ye destek verenler..

Şimdi Filistin diyor ama..

Filistin’de  vuranlarla  Irak ve Suriye’de vuranların aynı olduğunu söylemiyor.

Türkiye için ne ağır trajedi!

Başa dön tuşu