SON DAKİKA
Tümü

Dünya

Anasayfa / Dünya / Gerilim!.. ‘ABD KEŞİF UÇAĞI BÖLGEDE’

Gerilim!.. ‘ABD KEŞİF UÇAĞI BÖLGEDE’

26 Kasım 2018 / Pazartesi 14:21
Karadeniz...

Ukrayna gemilerinin Rusya’nın sınırlarını ihlal ederek Kerç Boğazı’na doğru ilerlemesinin çok tehlikeli bir provokasyon olduğunu söyleyen Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, konuyla ilgili ciddi bir soruşturma gerektiğini belirtti.

‘ÇOK TEHLİKELİ PROVOKASYON’

Gazetecilere konuşan Kremlin Sözcüsü Peskov, Ukrayna’nın Karadeniz’deki eylemlerini “Çok tehlikeli bir provokasyon söz konusu. Bu konu elbette özel dikkat ve soruşturma gerektiriyor” diye değerlendirdi.

ABD KEŞİF UÇAĞI BÖLGEDE

Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan gerginlik sürerken, ABD Hava Kuvvetleri’ne ait Boeing RC-135V tipi keşif uçağının Yunanistan’ın Girit adasından hareket ederek Karadeniz hava sahasına girdiği ve Kırım’a doğru hareket ettiği belirtildi. Ukrainskiy militarnıy portal sitesinin aktardığına göre, ABD ordusuna ait keşif uçağı Karadeniz hava sahasına girdi. Boeing RC-135V tipi uçak Girit’teki Suda üssünden hareket ederek, Bulgaristan hava sahasından geçti ve Kırım kıyılarına doğru yöneldi.

NE OLDU?

Ukrayna donanmasına ait üç geminin dün sınır ihlali yapıp Rusya’nın karasularına girmesi bölgede gerilim yaşanmasına yol açmıştı. Ukrayna gemileri ise Rusya kıyılarının 20 kilometre açığında alıkonulmuştu.

Kaynak: Sputnik News

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER