SON DAKİKA
Tümü

Genel

Anasayfa / Genel / Gönüllü Ordusu Geliyor… İSTANBUL AYAKTA!..

Gönüllü Ordusu Geliyor… İSTANBUL AYAKTA!..

9 Mayıs 2019 / Perşembe 19:38
Ekrem İmamoğlu...

YSK’nın İstanbul’da seçimin yenilenmesi kararının ardından çalışmalara başlayan Ekrem İmamoğlu,“Hiçbir şeyden korkmuyorum. Öyle bir korku ile insan yol yürüyemez, zaten evinize çekilir oturursunuz, benim öyle bir kaygım yok, korkum yok. Türkiye’nin vicdanı ve adalet duygusu bu ülkeyi demokrasiye kavuşturacaktır. Onun için hiçbir korkum yok” dedi.

‘İSTANBUL BANA BİR VAZİFE VERDİ, YAPACAĞIM’
Reuters’la yaptığı söyleşide, “Şu anda İstanbul bana bir vazife verdi, bunu bir de demokrasi mücadelesiyle taçlandırdı, tek odaklandığım bu” diyen İmamoğlu, 23 Haziran’da yapılacak seçimi kazanacağına inancını dile getirdi ve şöyle konuştu;

‘ENGELLERİ AŞACAĞIZ’
“Engelsiz bir süreci yaşamak artık mümkün değil. Elbette engeller olacak ama ben şöyle diyorum ‘Bize de engelleri aşmak için bir vazife tanımlanmış, o vazifeyi yerine getireceğiz.’ Onun için en üst seviyede tedbirler almak var.”

GÖNÜLLÜ SAYISI 100 BİNİ AŞTI
İmamoğlu’nun verdiği bilgiye göre birkaç günde 20 bin civarında kayıtlı olan İstanbul gönüllüsü olarak yapılan kayıtlar 100 bini aştı. CHP adayı, bu süreçte kendine karşı açılacak bir soruşturma ya da seçim iptali gibi kararlardan korkup korkmadığı sorusuna şöyle yanıt verdi:

‘KORKMUYORUM’

“Hiçbir şeyden korkmuyorum. Öyle bir korku ile insan yol yürüyemez, zaten evinize çekilir oturursunuz, benim öyle bir kaygım yok, korkum yok. Türkiye’nin vicdanı ve adalet duygusu bu ülkeyi demokrasiye kavuşturacaktır. Onun için hiçbir korkum yok. Keyifli bir şekilde yol haritama devam ediyorum.”

‘MİLLET VİCDANI HAREKETE GEÇECEK’
“Akrabası da olsa bir yere kadar sahip çıkar ama bir yerden sonra haksızlık varsa vicdan devreye girer. Ben toplumun vicdanına çok güveniyorum. Ve halk mutlaka demokrasiyi düzlüğe çıkaracaktır ve kaldı ki zaten demokrasiye direkt sahip çıkan bir yüzde 50 kesim var, Türkiye’de bu büyük bir teminat.” Diyerek kamuoyunu bilgilendirdi.

Kaynak: Yeniçağ

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER