SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Güneyde İP KOPTU!..

Güneyde İP KOPTU!..

22 Temmuz 2019 / Pazartesi 15:53
Açık açık...

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi Jeffery’nin Türkiye ziyareti sırasında CENTOM Komutanı General McKenzie’in terör örgütü YPG’nin öncülüğünde kurulan DSG’nin sözde komutanı terörist Şahin Cilo ile görüştüğü ortaya çıktı.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILAR

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Basın Sözcüsü Mustafa Bali, Twitter’dan, CENTCOM komutanı Orgeneral McKenzie ve IŞİD Karşıtı ABD Öncülüğündeki Koalisyon’un temsilcilerinden Büyükelçi William Roebuck’un, Suriye’de terör örgütü YPG’nin işgalindeki bölgeyi ziyaret ettiğini duyurdu.

JEFFERY, TÜRKİYE’DE ENKS İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Aralık 2018’de Türkiye’yi ziyaret eden ABD’nin Suriye Özel Temsilci James Jeffrey, Ankara’daki temaslarının ardından Gaziantep’te düzenlenen Kürt konferansında konuşmuş ve Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) temsilcileri ile görüşmüştü.

TÜRKİYE ANLAŞTI MI?

ENKS Kobani temsilcisi Eli Temmo, Jeffrey ile görüşmelerine dair yaptığı açıklamada, “Yaptığımız görüşmede ABD ile Türkiye’nin Fırat’ın doğusu için anlaştıklarını anladık” demişti. BM’nin Suriye raporlarında da Fırat’ın doğusu için ”Kürt Özerk Yönetimi” ifadesi kullanılırken, PKK/PYD mensubu teröristler için de ”Kürt Özerk Yönetimi Polisi” denilmişti.

Kaynak: Yeniçağ

Etiketler:, , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER