SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Günün yazısı… HOOOP MERAL HANIM NEREYE?

Günün yazısı… HOOOP MERAL HANIM NEREYE?

23 Temmuz 2018 / Pazartesi 14:36
Fatih Altaylı...

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in seçimli kurultay çağrısı yaparak aday olmayacağını açıklamasının ardından “Hooop Meral Hanım nereye” yorumunda bulundu.

Altaylı, Akşener’in seçim kampanyası süresince ‘maço’ bir jargon tercih ettiğini belirterek, “Belli ki, bunun etkisine inanıyorsunuz, bu tarzın daha iyi anlaşılmanızı sağlayacağını, kolay pabuç bırakmayacağınızı gösterdiğini düşünüyorsunuz. Bu yüzden de böyle bir başlık attım” dedi.

‘HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATMA HAKKINIZ YOK’

Siyasetin ‘inatçı insanların işi’ olduğunu söyleyen Altaylı, “Olmaz Meral Hanım. Böyle bırakamazsınız. Çoğu kadın pek çok oy vereninizi ‘Hayal kırıklığına uğratma’ hakkına sahip değilsiniz” diye yazdı. Altaylı Habertürk gazetesinin bugünkü (23 Temmuz) nüshasında yayımlanan köşe yazısında şu ifadelere yer verdi:

‘KOLAY PABUÇ BIRAKILMAZ’

“Sayın Meral Akşener, Başlık için kusura bakmayın. Böyle başlıklar sevmem, hele hele bir hanımefendiye yönelik böyle bir başlık asla atmam, böyle hitapta asla bulunmam. Ama siz İYİ Parti’yi oluşturma sürecinizde de, Cumhurbaşkanı seçimi kampanyanızda da sık sık böyle “hitaplar” kullandınız. Zaman zaman maço bir jargonu tercih ettiniz. Belli ki, bunun etkisine inanıyorsunuz, bu tarzın daha iyi anlaşılmanızı sağlayacağını, kolay pabuç bırakmayacağınızı gösterdiğini düşünüyorsunuz. Bu yüzden de böyle bir başlık attım.”

‘İŞİN ÖZÜNDE BAŞARDINIZ’

“Meral Hanım, Öyle “kızdım ben oynamıyorum” deme hakkınız yok. Siyaset inatçı insanların işidir. Bildiğim kadarıyla siz de o inattan mebzul miktarda mevcuttur. Bunu gösterdiniz zaten. Şimdi öyle bırakıp gitme, “Ben artık yokum” deme lüksüne sahip değilsiniz. Bir yola girdiniz. Yalnız başınıza da girmediniz. Peşinizden milyonlarca insan o yola girdi. Size umut bağladı. Başarılı da oldunuz bence. İlk girdiğiniz seçimde yüzde 10 barajını aştınız. HDP’nin soldan, sağdan, ortadan, liberallerden aldığı destekle zar zor ulaştığı oyu, ilk seçiminizde toplamayı başardınız.”

‘SİZE UMUT BAĞLAYANLAR ÇOK’

“Topluma verilmiş bir sözünüz var. “Tırnaklarımla yapışırım, beni sökemezsiniz” dediniz. Ne oldu o sözünüze. Var mı böyle teslim olmak. Var mı tutunduğunuz dalı bırakmak ve size tutunanlarla beraber uçuruma atlamak! Partide size terbiyesizlik yapılmış. Yapılır. Siyaset böyle bu ülkede. Seçimin ertesi günü yazdım “İYİ Parti’de Meral Akşener’i başkanlıktan devirmek isteyeceklerdir bu sonuçlarla” diye. Bunu tahmin etmek zor değildi. Ama sizin böyle kolay “pes” edeceğinizi hiç tahmin etmezdim doğrusu.”

‘HALK SİZİ SEVDİ, BIRAKIP GİTMEK YOK’

“Olmaz Meral Hanım. Böyle bırakamazsınız. Çoğu kadın pek çok oy vereninizi “Hayal kırıklığına uğratma” hakkına sahip değilsiniz. Öyle bırakıp gitmek yok. Bu halk sizin “inadınızı” sevdi. Devam etmek zorundasınız. Bırakıp gitme ihtimalinizi değil…”

Kaynak: T24/ Habertürk

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER