3267 izlenme 21 Eylül 2021
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2001’deki konuşmasını kendisinin yazdığını belirten Ali Murat Güven, “Çok pişmanım” dedi. Güven, Erdoğan’ın konuşmayı içselleştirmediğini söyledi.

‘ERDOĞAN’IN İLK KONUŞMASINI BEN YAZDIM’
Erdoğan’ın 14 Ağustos 2001 günü, Ankara, Beykent Otel’de, partiyi dünyaya ve Türkiye’ye duyururken yaptığı 45 dakikalık konuşmayı kendisinin yazdığı belirten Güven, “Para da almadım, yalnız Hüseyin Besli’den 3 paket sigara istedim” dedi. Güven, “Yazdığınıza pişman mısınız?” sorusunu şöyle yanıtladı:

‘HEPSİ HAYALMİŞ PİŞMANIM’
“Çok pişmanım tabii ki. Bugün olsa yazmam. Neden pişmanım, çünkü, onlar benim hayallerimmiş, partinin hayalleri değilmiş. İnanmamış, içselleştirmemiş, empati kurmamış. Okumuş, ‘Çok güzel, harika yazılmış’ demiş. Bire bir kullandı, ben de televizyon başında, İstanbul’da takip ettim.”

‘VEKİL PARMAK KALDIRMA MAKİNESİ OLMAYACAK’
“Tek bir kelimeyi bile çıkarmadı, birkaç pekiştirici ekleme yaptı. Hepsini okudu küçük küçük kartonlara bölünmüş olarak. Gözlerim doldu; ama şeye gelince… Mesela ben ne yazmışım? ‘Bizim iktidarımıza hiçbir milletvekili, parmak kaldırma makinesine dönüşmeyecektir. Türk demokrasisinde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.”

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ