Siyaset

‘Hakkınızı Helal Edin’ dedi.. Bastı İstifayı!

Meclis’te görüşülen vergi düzenlemeleri ile ilgili oylamalara katılmayan Yeniden Refah Partisi’nde zam istifası yaşandı. Fatih Erbakan’ın Danışmanı görevinde olan Prof. Dr. Serhat Fındık Büyük hayal kırıklığı yaşadığını ifade ederek partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

ERBAKAN HOCAN’IN SÖZÜ İLE İSTİFA

İstifa açıklamasından sonra manidar bir paylaşım yapan Fındık, Necmettin Erbakan’ın “Aslında bütün mesele: Şerefli bir ölüm içindir” sözünü paylaştı. Prof. Dr. Serhat Fındık’ın istifa açıklaması şu şekilde: “Aziz Milletimiz vergi düzenlemeleri ile ilgili meclisteki oturuma/oylamaya Yeniden Refah Partisi olarak katılım sıfır olmuştur. Milletimizi temsil ettiğimizi düşünmüştüm, yanılmışım. Büyük hayal kırıklığı içindeyim. Netice itibarı ile Bugün ( 17 Temmuz 2023 )Yeniden Refah Partisi üyeliğimden istifa ediyorum. Hakkınızı helal ediniz….”

ZAM DALGASI BÜYÜYOR

Petrol fiyatları ve döviz kurundaki artış sebebiyle zam gelen akaryakıta, KDV zammının ardından ÖTV zammı da yapıldı. Böylelikle, 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı üzerinden alınan ÖTV tutarı toplamda 7,52 lira, 98 oktan kurşunsuz benzininin özel tüketim vergisi ise litre başına 7,99 lira oldu. Motorinin litresi üzerinden 7,05 lira, LPG otogazda da 5,77 lira ÖTV alınacak. Bu artışların benzin ve motorinde pompa satış fiyatına yansımasın KDV’si ile birlikte 6 lirayı buldu. LPG’deki artış ise 5 lira oldu.

BENZİN LİTRESİ 35’E MAZOTUN LİTRESİ 34’E DAYANDI

28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından benzine yüzde 69,79 zam geldi. 28 Mayıs’ta benzin 20,56 liradan satılırken şu an ortalama 34,91 liradan satılıyor. Seçimin ardından motorine gelen zam ise yüzde 71’i aşmış durumda. 28 Mayıs’ta 19,40 liradan satılan motorinin güncel fiyatı 33,18 lira seviyesinde. Böylelikle, 1 Ocakta 19,61 lira olan benzine yılbaşından bu yana yüzde 78 zam gelirken yıl başından bu yana motorindeki artış ise yüzde 50,61 oldu.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu