Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 0 izlenme )

HAKSIZ SOSYAL YARDIM ALAN AİLEYE 175.000 EURO CEZA!..

“HAKSIZ SOSYAL YARDIM ALANA CEZA”

Almanya'da sosyal yardım alan ancak yurt dışındaki banka hesabında para bulunduğu ortaya çıkan bir aile, mahkemede geriye dönük 175 bin avro ödemeye mahkum edildi.

“YURT DIŞINDAKİ HESAPLAR İNCELENİYOR”

Almanya'da yaşayan ve yurt dışındaki banka hesabında para olmasına rağmen, İş Ajansı'ndan sosyal yardım alan çifte 175 bin avro ceza kesildi. Bremen'de görülen mahkemede, İsviçre'deki banka hesabını Sosyal Yardım Dairesi'nden gizleyen çift, söz konusu hesabın Almanya'nın eline geçen bir CD'de ortaya çıkmasının ardından mahkemeye verilmişti.

Söz konusu CD'deki bilgilere göre bir İsviçre Bankası'nda 147 bin avro parası olduğu ortaya çıkan çift, mahkeme kararıyla aldıkları yardımları geri ödemek zorunda kalacak.

“BİLGİ TRANSFERİNDE ŞOK GELİŞMELER YAŞANABİLİR”

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaleti İsviçre'den içinde Alman vergi mükelleflerinin isimlerinin bulunduğu CD'yi satın almıştı.

Son günlerde kamuoyunda sıkça tartışılan Otomatik Bilgi Transferi Anlaşması'nın da bu gibi olaylara neden olabileceği belirtiliyor. Konuyla ilgili olarak ARTI49 canlı yayınına katılan ve Oktan Erdikmen'in sorularını yanıtlayan Av. Memet Kılıç, söz konusu anlaşmanın hükümet tarafından önemsizmiş gibi gösterilmeye çalışıldığını ancak durumun çok ciddi olduğunu söylemişti.

Kaynak: Artı49

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ