Genel
18 Ağustos 2017 ( 3507 görüntülenme )

HALAÇOĞLU AÇIKLADI... İŞLER HIZLANDI... TÜRKİYE AYAKTA!..

HALAÇOĞLU: EYLÜL, EN GEÇ EKİM'DE HALKIMIZIN HUZURUNDAYIZ

Bağımsız Kayseri Milletvekili Halaçoğlu, Meral Akşener önderliğinde kurmaya hazırlandıkları yeni partiye ilişkin açıklamalarda bulundu.


Bağımsız Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, "Milliyetçi muhafazakâr, Atatürkçü olacak; Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine sahip çıkacak parti olacak. Herkes kendini burada bulacak" dedi.  

Habertürk'ten Saliha Çolak'a konuşan Halaçoğlu şunları söyledi:

"EYLÜL OLMAZSA EKİM"

"Ülkenin birtakım sorunlarını çözecek projelerin hazır olması gerekiyor. Genel merkez tüzüğün hazırlanması... Kurucular kuruluyla ilgili çok önemli gelişmeler, kişiler var ama daha geniş bir kitle ile temas var. Önümüzdeki Eylül olmasa da Ekim ayında ortaya çıkacak parti."

"BU BİR MİLLİ REFLEKS"

"İnsanlar artık cuma namazına gitmek istemiyor, siyasi propaganda merkezi haline getirildi camiler. Bundan kurtulacak bir yol lazım. “Bu alternatiftir” diye güvenilecek bir siyasi yapıya şiddetle ihtiyaç var. Başta Meral Hanım olmak üzere bütün arkadaşlar rüzgâr almış durumda. Bir siyasi oluşum beklentisi var. Bu yapı kendisini “Sağcı”, “Solcu” diye nitelendirmeden, milli refleks halinde düşünüyor."

"BU BİR MİLLİ HAREKET"

"Kendini bulacak: Bu parti; milliyetçi muhafazakâr, Atatürkçü olacak; Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine sahip çıkacak parti olacak. Herkes kendini burada bulacak. AKP’nin de CHP’nin de savunduğu şeyler var burada. Türkiye Cumhuriyeti’ni tekrar ayağa kaldırmak için bir siyasi oluşum. “Türk milletinin özünden çıkmış milli bir hareket” diyebilirsiniz."

500 bin imza: (Meral Hanım nasıl aday gösterilecek?) "İstersek, 300 bin, 500 bin imza da toplarız."

"PARLAMENTER HUKUK SİSTEMİNE DÖNECEĞİZ"

"50+1’e kilitlendik: Artık 200 milletvekili de çıkarsanız iktidar değilsiniz. 50+1’i çıkarırsanız iktidarsınız. Biz buna kilitlendik. Türkiye’yi yönetmeye, Cumhurbaşkanı’nı çıkarmaya talibiz, Türkiye’yi parlamenter hukuk sistemine döndürme niyetindeyiz."

"HALKIMIZ BİZE DESTEK VERİYOR"

(Muhalefet tek aday üzerinde uzlaşabilir mi?) Hedefimiz ilk turda Cumhurbaşkanlığı’nı kazanmak. Halkın büyük çoğunluğunun bu yeni oluşuma destek vereceğini, Cumhurbaşkanı’nı ilk turda seçeceğimizi düşünüyorum. CHP’nin de milliyetçi oku var, temel değerlerine sahip çıkan şeyi var ama halkımızın bu konuda geçmiş dönemdeki hatayı görerek, bir kişiye oy vereceğini düşünüyorum.

"HALKIMIZ BİZE GÜVENİYOR"

"41 ilde teşkilat kurmak yeterli seçime girmek için. Çok çabuk hallederiz, 1 hafta içinde tabelamızı koyarız. Akıl almaz bir teveccüh var. Herkes elimize sarılıyor; “Size güveniyoruz. Size umut bağladık” diye. Sorunlar çok büyük. 1918 öncesi Türkiye’yi devralmış gibi olacağız."
Image result for AKŞENER VE YUSUF HALAÇOĞLU
Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ