SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / Hava Isınıyor… Binali Yıldırım ‘İSTANBULLU’

Hava Isınıyor… Binali Yıldırım ‘İSTANBULLU’

15 Mayıs 2019 / Çarşamba 16:32
AKP'nin adayı Binali Yıldırım'ın memleket çıkışı dikkat çekti...

Yerel seçimlerin İstanbul’da tekrarlanması kararının ardından sahalara dönen AKP’nin adayı Binali Yıldırım’ın memleket çıkışı dikkat çekti.

Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanı olduğu dönemde gündeme getirdiği su ve öğrenci akbili indirimlerini kendi Twitter hesabından duyurarak dikkatleri üzerine çeken AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım’dan ilginç bir çıkış daha geldi.

‘DOĞMA BÜYÜME İSTANBULLU’
Erzincan doğumlu olduğu bilinen Yıldırım, yaptığı son paylaşımında “Doğma büyüme İstanbullu” olduğunu söyledi. Binali Yıldırım paylaşımında, “Benim makam mevki hırsım yok, bütün makamları gördüm. Doğduğum büyüdüğüm, müjdelenmiş bu şehir için çok büyük hayallerim var, projelerim var. Bunların hırsı var bende” ifadelerini kullandı.

2 AY ÖNCE “ERZİNCANLIYIM” DEMİŞTİ…
Öte yandan Yıldırım, seçimlerden hemen önce 03 Mart Çarşamba günü gerçekleştirdiği Garip Dede Türbesi Cemevi ziyaretinde, basın mensuplarına Erzincanlı olduğunu hatırlatarak, “Erzincanlıyım. Sünni ve Aleviler, binlerce yıldır Erzincan’da birlikte yaşadı. Birbirimize çok yakınız, aramıza nifak tohumları sokmaya çalışanlara asla fırsat vermeyeceğiz” şeklinde konuşmuştu.

Kaynak: Binali Yıldırım Twitter/ Yeniçağ

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER