Hava Isınıyor.. ‘Dikbayır Mesaj’

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurdu.

Açıklama şöyle:

“İstifalar nedeniyle İYİ Parti’ye haksızca bir yön çizilmeye çalışıldığını görüyoruz. Eleştirilere açığız ancak iş, gerçek dışı beyan ve iftiralar olursa bu başka bir şey. Partiden istifa ediyorsanız, vekillikten de istifa edin. Ümit Dikbayır bugün tedbirli ve kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmiştir.”

ALLAH BÜYÜK

Söz konusu durum üzerine sosyal medya üzerinden paylaşım yapan Dikbayır, şunları söyledi:

“Bazen, istenilenleri yapmazsanız, istenmez olursunuz… ALLAH Büyük…”

HAVA PUSLU

Dikbayır, partinin lideri Meral Akşener’in banka hesaplarını inceletmekle ve belediyelerle ticari ilişkilere girmekle itham edilmişti. Sonrasında ise Akşener’in Dikbayır ve birkaç kişi için ‘defolup gitsinler’ dediği basına yansımıştı.

SULAR DURULMUYOR

Öte yanda İYİ Parti Ağrı Milletvekili adayı ve Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Çağdaş Çelik partisinden istifa etti. X(eski adıyla Twitter) hesabından açıklama yapan Çelik, şunları söyledi:

“Gelinen noktada büyük emek ve umutlarla kurduğumuz İYİ Parti, siyasi bir parti olmaktan çok, Meral Akşener’i sevenler derneği halini almıştır.”

Kaynak: Ajanslar/Cumhuriyet

Exit mobile version