Siyaset

‘Hayallerim Yıkıldı’ dedi.. ‘Ağır İstifa’

İyi Parti 27. Dönem Milletvekili Durmuş Yılmaz, İyi Parti’den istifa ettiğini sosyal medya hesabından paylaştı.

Paylaşımda “İyi Parti üyeliğimi sonlandırdım. Bilgilerinize” ifadeleri kullanıldı.

HAYALLERİM YIKILDI

Gazete Pencere’ye konuşan Durmuş Yılmaz, geniş çaplı açıklama yapmak için bir süre bekleyeceğini ifade ederek Durmuş Yılmaz “Partide taşı elimin altına koymamı gerektiren bütün hayallerim yıkıldı” dedi.

NELER OLUYOR

İsmail Saymaz Sözcü’de konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Herkes Akşener’in yanıtlarına odaklandı. Halbuki Akşener, aynı konuşmasında, parti içinden ihanete uğradığını ve Kılıçdaroğlu gibi arkadan hançerlendiğini söyledi.

DİKBAYIR VE POYRAZ’I SUÇLUYOR

“Akşener, İYİ Parti’de haftalardır süren gerilimi açıkladı. Çünkü bu sözlerle grup toplantısı sırasında salonda bulunan ve konuşmaları alkışlayan Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ile Ankara Milletvekili Uğur Poyraz’ı kastediyor. Yakın zamana kadar Akşener’in en yakınında bulunan iki isim şimdi liderleri tarafından suçlanıyor.

Dikbayır, Akşener’in banka hesaplarını inceletmekle ve belediyelerle ticari ilişkilere girmekle itham ediliyor. Poyraz ise Akşener’in aleyhinde ve özel kalemi hakkında konuşmakla eleştiriliyor. Poyraz’ın AK Parti’ye geçen Nebi Hatipoğlu’nun milletvekili olmasını sağladığı da ileri sürülüyor”.

SAKARYA İL YÖNETİMİNİN İSTİFASI İSTENDİ

Bu gelişmelerin ardından İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Sakarya il yönetiminin istifası istendi. İl Başkanı ve bir çok yönetici de önceki gün akşam saatlerinde bir araya gelerek istifa etti.

‘İYİ PARTİ BİZİM ÇOCUĞUMUZ LÜTFEN İNCİLTMEYELİM’

İstifasını sosyal medyadan duyuran Sakarya İl Başkanı Serdip Dokumacı, paylaşımında, “Genel Merkezimizin talebi üzerine, yaklaşık 2 aydır büyük bir şerefle sürdürdüğüm Sakarya İl Başkanlığı görevinden ben ve yönetimimizdeki yönetici arkadaşlarımın birçoğu da yönetim kurulu üyeliğinden istifa kararı almıştır. Önce yönetici arkadaşlarım olmak üzere herkes hakkını helal etsin, İYİ Parti bizim çocuğumuz, lütfen onu incitmeyelim…” ifadelerine yer verdi.

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, 4 gün önce Sakarya İl yönetimi ile bir araya gelerek toplantı yapmıştı.

YILMAZ İSTİFA

Bugün de İyi Parti 27. Dönem Milletvekili Durmuş Yılmaz, İyi Parti’den istifa ettiğini sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşımda “İyi Parti üyeliğimi sonlandırdım. Bilgilerinize” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Ajanslar

Başa dön tuşu