SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / ‘HDP İTTİFAKI AÇIĞA ÇIKTI’

‘HDP İTTİFAKI AÇIĞA ÇIKTI’

2 Aralık 2018 / Pazar 21:49
Belge...

İYİ Parti’nin vatandaşın yararına Meclis gündemine getirdiği onlarca soru önergesinin AKP, MHP ve HDP eliyle reddedilmesi dikkat çekti.

AKP MHP HDP AYNI SAFTA

İYİ Parti, Meclis’e girdiği 24 Haziran seçimlerinden bu yana içlerinde FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması, Andımızın tekrar okutulması, EYT ve devlet kurumlarından kaldırılan T.C. ibaresinin tekrar konulması gibi onlarca sorunu Meclis’e taşırken diğer partilerin bu konular karşısındaki duruşu tartışmalara neden oldu.

ÖNERGELER DÜŞÜRÜLÜYOR

İYİ Parti’nin Meclis’e sunduğu soru önergelerine Cumhuriyet Halk Partisi’nden destek gelirken, AKP, MHP ve HDP’nin bütün önergelere ‘Ret’ veya ‘Çekimser’ oy kullandığı görüldü. Aralarında FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması, Andımız, Suriyeli sığınmacıların gönderilmesi ve şehit ailelerinin ev sahibi yapılması gibi konularda dahi İYİ Parti’nin soru önergelerine MHP ve HDP’nin ‘Çekimser’ oy vererek aynı duruşu sergilemesi dikkat çekti.

MHP, FETÖ, Andımız, hayvanlara işkence ve elektrik faturalarından TRT payının kaldırılmasına ise direkt ‘Ret’ oyu kullandı. Özellikle vatandaşın yararına gündeme getirilen ETY, 3600 ek gösterge düzenlemesi, tarım sektöründe kullanılan mazottan ÖTV ve KDV’nin alınmaması gibi tekliflere AKP’den ‘Ret’ oyu gelirken MHP ve HDP’de hükümet ile aynı safta yer aldı.

Kaynak: Yeniçağ

Etiketler:, , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER