SON DAKİKA
Tümü

Bilim

Anasayfa / Bilim / HİPERSONİK SİLAHIN GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANDI…

HİPERSONİK SİLAHIN GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANDI…

2 Mart 2018 / Cuma 21:46
Kinjal...

Putin, Rusya’nın yeni nükleer cephaneliğinin örtüsünü kaldırdı: “Bizi dinleme zamanınız geldi”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün Federal Meclis’te yaptığı konuşma sırasında Rusya’nın son dönemde bir dizi ileri teknoloji silah sistemleri geliştirdiğini belirtti ve ülkesinin yeni nükleer cephaneliğini tanıttı.

‘KİNJAL’ HİPERSONİK SİLAHI

Rus liderin dikkat çektiği yeni silahlardan ilki, ‘Kinjal’ hipersonik (sesten çok daha hızlı) silahı.
Putin, Rus hava güçlerinin kullanacağı Kinjal’i başarılı bir biçimde test ettiğini ve bu silahı ülkenin güneyinde yer alan güçlere gönderdiğini belirtti.

AVANGARD KANATLI PLANÖRLÜ STRATEJİK FÜZE SİSTEMİ

Bu silahın tamamen yeni bir silah olduğunu ve bir kanatlı planör parçasıyla yapıldığını anlatan Putin, bu silahın ayırt edici özelliğinin atmosferde ve kıtalararası menzilde Mach 20’nin üzerindeki hipersonik hızlarda uçabilmesi olduğunu vurguladı.

Bu sistemlerin yana doğru ve dikey manevralar yapabildiğine dikkat çeken Rus lider, “Bu sayede tüm hava ve füze savunma sistemlerine karşı yenilmez oluyorlar. Kompozit manevraların kullanımı uzun güdümlü uçuşlara izin veriyor ve kanatlı planör parçası plazma formunda. Bir meteor gibi, ateş topu gibi gidiyor ve yüzey sıcaklığı 1600-2000 dereceyi bulabiliyor” diye konuştu.

Putin, bu özelliklerin söz konusu sistemi tüm mevcut ve gelecek füze savunma ve hava savunma sistemlerine karşı yenilmez kıldığının altını çizdi.

Kaynak: Sputnik News

Etiketler: , ,
POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER