SON DAKİKA
Tümü

Video Haber

Anasayfa / Video Haber / FAL ÜSTÜNE FAL!.. MİLLİ EĞİTİM ÇALKALANIYOR…

FAL ÜSTÜNE FAL!.. MİLLİ EĞİTİM ÇALKALANIYOR…

20 Kasım 2017 / Pazartesi 06:47

kahve falına ceza
Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli bazı kadın ve erkek personel, mesai saati içinde dışarıdan gelen bir kadına kahve falına baktırdıkları iddiasıyla uyarı cezası aldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında meydana gelen olayda, iddiaya göre, bazı erkek ve kadın personel dışarıdan gelen bir kadına mesai saatleri içinde fal baktırmaya başladı.
 Haftada bir kez kuruma gelen kadın, toplu olarak personelin kahve falına baktı. Ayrıca kadının her geldiğinde 400 lira para topladığı da iddia edildi. 
Bir milli eğitim çalışanı, bu durumdan rahatsız olarak şikayette bulundu. 
Şikayet üzerine müfettişler, önce konudan tarafsız olan Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları ile görüştü. Bu görüşmelerde kimi çalışanlar böyle bir şey görmediğini, kimi ise kadının bir erkeğe fal bakarken gördüğünü söyledi.

Müfettişler daha sonra topluca fal baktırdığı ileri sürülen çalışanlarla görüştü. Çalışanların bazıları kesinlikle mesai saati içinde fal baktırmadıklarını, kahve bile içmediklerini söylerken,bazıları ise falcı kadının milli eğitime geldiğini, yardım amaçlı maddi durumu iyi olmadığı için para verildiğini söyledi.

“FAL BAKTIRILDIĞI İDDİASININ DOĞRULANDIĞI KANAATİNE ULAŞILMIŞTIR”

Müfettişler gerekli incelemenin ardından alınan görüşler doğrultusunda şu raporu hazırladı:

“Her ne kadar suçlanan kişiler mesai saatleri içinde fala baktırmadıklarını söylese de, bazı şahitlerin bu kadınların dışarıdan gelen bir kadına kahve falına baktırdıklarına şahit olduklarını beyan etmelerinden, 
ayrıca dışarıda fal baktığının, falcı kadının milli eğitime geldiğinde birlikte kahve içtikleri, bir keresinde bekleme salonunda bir erkeğe fal bakarken görüldüğünün beyan edilmesi, 
bir bütün olarak değerlendirildiğinde milli eğitim müdürlüğü personelinin mesai saatleri içerisinde zaman zaman dışarıdan gelen bir kadına fal baktırdığı iddiasının doğrulandığı kanaatine ulaşılmıştır. Doğrulanan bu eylem ile 657 sayılı Devlet Memuru Kanununa göre uyarı cezası verilmesine karar verildi” denildi.

Kaynak: Cumhuriyet

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER