SON DAKİKA
Tümü

Politika

Anasayfa / Politika / İNCE açıklıyor… AĞIR RİSK!

İNCE açıklıyor… AĞIR RİSK!

29 Temmuz 2018 / Pazar 21:28
CHP...

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce canlı yayında soruları yanıtlıyor. İnce ‘nin konuşmasından başlıklar şöyle:

‘BANA BİLGİ VERİLMEDİ’

“Hepimiz seçimin ikinci tura kalacağını düşünüyorduk. YSK’nın bizi rahatsız edecek bir karar aldı mı diye sorduğumda olmadığını söylediler. Avukatları oraya çağırmanın anlamı yoktu. 16 Nisan’da olduğu gibi bir şey yapılmadı. Bana sıradan biri diyenler her şeyin sorumlusudur. Bana o gece gerekli bilgi akışı sağlanmadı.”

‘BÖYLE GİDERSE KAYBEDECEĞİZ’

“Kişilerin değişmesiyle hiçbir şey değişmez, zihniyetin değişmesi lazım. Şu an kurultay delegelerini ikna peşindeler. Bu ayıp, utanıyorum bundan. “İmzanı geri al” diyorlar. Genel Başkan’a isterse kurultay delegelerine yapılan teklifleri gösterebilirim. En büyük anket seçimdir. 81 ilin 81’inde de cumhurbaşkanı adayı olarak fazla oy aldım. Buna “normal” diyorlar. Milletvekili oylarına baktığımız zaman elimizde olan belediyelerin yarısını kaybedeceğimizi görüyorum yerel seçimde”.

‘ŞİMDİ KARAR ZAMANI’

“Kurultay delegeleri şuna karar verecek: Biz ülkeyi mi yöneteceğiz yoksa CHP’yi mi yöneteceğiz? CHP’nin ruhunu yenilgi teslim almış. Herkes gözünü dikmiş Çankaya’ya, Beşiktaş’a. Bunlardan ibaret sanıyorlar Türkiye’yi.”

Kaynak: gerçekgundem

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER