SON DAKİKA
Tümü

Bilim

Anasayfa / Bilim / İŞ BÜYÜYOR… ERDOĞAN’DAN PEŞ PEŞE AÇIKLAMA!..

İŞ BÜYÜYOR… ERDOĞAN’DAN PEŞ PEŞE AÇIKLAMA!..

9 Mart 2018 / Cuma 16:45
İslam...

ERDOĞAN: “BİZ DİNDE REFORM ARAMIYORUZ, HADDİMİZ DEĞİL”

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Siyaset Akademisi’nin açılışında konuştu.

Bazı ilahiyatçıların kadına şiddete ve pedofiliye meşruiyet sağlayan açıklamaları üzerine söylediği “İslam’ın güncellenmesi gerekiyor” ifadelerine açıklık getiren Erdoğan, “Biz dinde reform aramıyoruz. Böyle bir şey haddimize mi?” dedi. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“ZAMANLA AHKAM DEĞİŞİR”

“Kitabımız Kuran’ın her zaman söyleyecek sözü var. Ama bunlardan hareketle yapılan içtihadlar ve geliştirilen kurallar uygulamadaki karşılıkları zamana şartlara göre değişecektir. Zamanın değişmesi ile ahkamın da değişeceği inkar edilemez. Kurallar bunlar.”

“BİZ DİNDE REFORM ARAMIYORUZ”

“Biz dinde reform aramıyoruz. Böyle bir şey haddimize mi? Önüne gelen kadınlarla ilgili, genç-yaşlılarla ilgili ileri-geri konuşması İslam’a leke sürüyor. Türkiye’de din eğitiminin sağlıklı bir temele oturtulmak zorundadır. Diyanet İşleri Başkanlığımız bu alanı FETO’ya bıraktılar işte ülke bu hale geldiler.”

“BU FAKİRİ KORKUTAMAZSINIZ”

“Dünkü yaptığım konuşmadan sonra birileri sosyal medyada konuşmaya başladı. Siz bu fakiri korkutamayacaksınız. Hak ne ise ben onu söylemeye devam edeceğim. Kitabımızın söylediklerini sağa-sola çekemeyeceksiniz. Amaç ne? İslam’ı küçük düşürmek.”

“HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR”

“Söyleyeceğim son söz şu: Kucaklayıcı olacağız. Dinimize gölge, leke düşürmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Sosyal medyada, şurada, burada konuşanlar oluyor… Eğer haksızlık karşısında susarsanız dilsiz şeytan olursunuz. Biz bu konu hakkında yapılması gerekenleri yapıyoruz.”

Kaynak: Cumhuriyet

Etiketler: , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER