Ana Sayfa
08 Aralık 2016 ( 2468 görüntülenme )

İşe Bakın! Borcun Yarısı Sildiler, Kalan Borcu da KATLADILAR!

Onu da bize ödetecekler!
BORCUN YARISI SİLİNDİ, KALAN BORÇ İSE KATLANDI

SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Bilal Doğan, vatandaşların 25 yaşına kadar olan SGK prim borçlarının, herhangi bir talebe ve başvuruya gerek kalmaksızın silineceğini bildirdi.

İl Müdürü Bilal Doğan, 'Bu madde uyarınca (Bu maddenin yayımı tarihinden önce 5510 sayılı kanunun 60. maddenin 1. fıkrasının (g) bendi kapsamındaki genel sağlık sigortalılarının 25 yaşını doldurdukları güne kadar olan Genel Sağlık Sigortası primlerinin tahsilinden vazgeçilir. Bu maddenin yayımlandığı tarihe kadar söz konusu süreler için ödenmiş olan primler iade ve mahsup edilmez) hükmü getirilmiştir.
 
Bu yasa kapsamında 26.04.2016 tarihinden önce GSS kapsamında bulunan ve prim borcu bulunan vatandaşlarımızın prim borçları 25 yaşını doldurduğu tarihe kadarki kısmı silinerek tahsilinden vazgeçilmiş bulunmaktadır.
 
Bu durumdaki vatandaşlarımızın 25 yaşına kadarki Genel Sağlık Sigortası prim borçları, Sosyal Güvenlik Merkezlerimize başvurmasına ve herhangi bir talebe gerek kalmaksızın bilgisayar sistemince silinecektir. Vatandaşlarımız e-devlet şifreleri ile prim borçları ve diğer sosyal güvenlik durumunu takip edebileceklerdir' dedi(dha).
 
Haber işte böyle…
 
Yaklaşık 6 milyona yakın insanımızı bir gecede GSS diyerek borçlandırdılar.
 
Şimdi 25 yaşın altındakilerin prim borçlarını sildiler ama 25 yaş üstü ne olacak?
 
Bu prim borçlarının büyük bir kısmının ödenmediği zaten biliniyor. Şimdi 25 yaş üstündekilerin prim borçları faizle katlanacak ve bu katlanan borçlarla şu an “sildik” dedikleri paranın yerini alacak!
 
Yani hükümet açısından değişen bir şey olmayacak, borcu silinenlerin bu borcu, faizle borcu katlanmış olanlar tarafından ödenecek!
 
Bize sorarsanız bu kanun adil değil, eşit değil ve haksızlığa yolaçıyor.
 
Umarız tez elden bu yanlıştan dönülür, bir gecede yaratılan bu borç yine bir gecede toptan silinir ve hepsinin yerine sağlıklı bir sistem getirilir.
 
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ