Eğitim

İşin Rengi Değişiyor.. ‘ÖSO’lu Tören’

Gaziantep Üniversitesi’ne bağlı olarak Suriye’nin Azez Kenti’nde eğitim veren Azez İslami İlimler Fakültesi mezuniyet töreninde salona ÖSO bayrakları asılırken, öğrenciler de boyunlarına yine ÖSO amblemli atkı taktı.

AZEZ’DE ÜNİVERSİTE
2019 yılında Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Afrin Eğitim Fakültesi, El-Bab İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Cerablus Meslek Yüksek Okulu ile birlikte kurulan Azez İslami İlimler Fakültesi’nin 50 öğrencisi törenle ilk mezunlarını verdi.

ÖSO BAYRAKLI TÖREN

Azez’deki GAÜN kampüsünde düzenlenen tören yapıldığı salon ÖSO bayraklarıyla süslendi. Az sayıda Türk Bayrağı’nın da asılı olduğu törende diploma alan Suriyeli öğrenciler, üzerinde ÖSO bayrağı bulunan atkılar taktı. 382 öğrencisi bulunan Azez İslami İlimler Fakültesi’ndeki mezuniyet törenine katılan Suriyeli öğretim görevlerinin de öğrenciler gibi ÖSO bayraklı atkı takmalarına rağmen, Türk akademisyenlerin ise bu atkıları takmamaları dikkat çekti.

Törene Gaziantep ve Kilis’ten yetkililer de katıldı. Törenle ilgili haber ve görseller üniversitenin resmi web sitesinde de yayınlandı.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu