Politika
17 Mayıs 2017 ( 9091 görüntülenme )

İSTANBUL VALİLİĞİNİN KARARINA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ...

İstanbul Valiliği’nin ‘Atatürk’ yasağına tepkiler sürüyor


CHP'li Cankurtaran: "Türk Milleti’nin Atatürk’ün hediye ettiği milli bayramları kutlaması AK Parti’nin bürokratlarının iki dudağından çıkacak izne bağlı değildir. Onlar engelledikçe bu halk milli bayramları bizzat kendisi sahip çıkacaktır."

"YASAĞA TEPKİ BÜYÜK"

İstanbul’da Beşiktaş Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlek ve Spor Bayramı için 4 gün sürecek “Gençlik Festivali” düzenlemek istedi. Valilik “güvenlik” bahanesiyle iptal etti. CHP’li Başkan Murat Hazinedar “Diğer festivallere izin veriyorlar. Atatürk’ü anmayı yasaklıyorlar” diye isyan etti. 

"MİLLİ BAYRAMLARI ENGELLEMEK İÇİN BAHANE ÇOK""

Başkan’ın sözlerine bir destek de partisi CHP’den geldi. İstanbul Valiliği'nin kararına sert tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, “2011'den beri toplam sekiz milli bayram kutlaması farklı gerekçelerle iptal edilmişti. Şimdi de ‘provakasyon olabilir' denilerek başta 19 Mayıs kutlamaları olmak üzere milli bayramlara gölge düşürülüyor. Konu milli bayramları kutlamak olunca AK Parti'nin bürokratlarında engelleme maksatlı bahane bitmiyor” dedi.

"BU YASAK GEÇMEZ, 19 MAYIS'A SAHİP ÇIKACAĞIZ"

Cankurtaran şimdi de “provakasyon olabilir” bahanesi ile Beşiktaş'taki 19 Mayıs etkinliğine izin verilmediğine dikkat çekerek, “Türk Milleti'nin Atatürk'ün hediye ettiği milli bayramları kutlaması AK Parti'nin bürokratlarının iki dudağından çıkacak izne bağlı değildir. AK Parti mitinglerinde hiç gündeme gelmeyen bu provakasyon ve olay olabilir ihtimalleri her nasılsa hep milli bayramlarımızda gündeme gelmektedir. Ancak çabaları beyhude. Onlar engelledikçe bu halk milli bayramları bizzat kendisi sahip çıkacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ