SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / İtalya’da Durum Vahim!..

İtalya’da Durum Vahim!..

6 Mart 2020 / Cuma 13:20
Vatikan, virüs,can kaybı, ağır...

İtalya’yı kasıp kavuran corona virüsü salgınından Vatikan da nasibini aldı. Ülkede ilk vakanın tespit edildiği duyuruldu. O açıklamadan kısa süre sonra İtalya’dan dehşete düşüren haberler geldi. Ülke genelinde can kaybı bir günde 41 artarak 148’e yükseldi.

‘İTALYA’DA CAN KAYBI AĞIRLAŞIYOR’
Çin’in Wuhan kentinde başladıktan sonra dünya genelinde krize yol açan corona virüsünün önüne geçilemiyor. Virüs başladığından bu yana istatistikleri derleyen ‘worldometers’ın verilerine göre dünya çapında ölü sayısı 3 bin 389 ulaştı. Virüsün Çin dışında en çok etkilediği ülke olan İtalya’dan da kötü haberler gelmeye devam ediyor. Yetkililerin son açıklamasına göre ülkede can kaybı 41 kişi daha artarak 148’e yükseldi.

VATİKAN’DA İLK VAKA
Öte yandan başkent Roma’nın içinde bulunan Vatikan da virüse bağlı ilk vakanın görüldüğünü açıkladı. Vatikan’da geçtiğimiz günlerde Papa Francis’in etkinliklerini rahatsızlığı gerekçesiyle iptal etmesi corona virüsüne yakalandığı spekülasyonlarını doğurmuştu. İtalyan basını Papa’ya test yapıldığını ve sonuçların negatif çıktığını öne sürmüştü.

ZARİF’İN DANIŞMANI YAŞAMINI YİTİRDİ

Çin ve İtalya’nın ardından virüsün en çok vurduğu üçüncü ülke olan İran’da ölü sayısı 107 olarak duyuruldu. İran’daki son kurbanlar arasında Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’in danışmanı olan Hussein Sheikholeslam da yer aldı. 68 yaşında yaşamını yitiren Sheikholeslam, geçmişte İran’ın Suriye Büyükelçisi olarak da görev yapmıştı.

‘CAMİLER KAPATILDI İDDİASI
Öte yandan Washington Post’un haberine göre İran’da ülke genelinde 60 bini aşkın caminin de kapatıldığı iddia edildi. Sırbistan’da da sağlık bakanlığı yetkilileri ilk corona virüsü vakasını tespit ettiklerini açıkladı.

Kaynak:Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER