SON DAKİKA
Tümü

Ekonomi

Anasayfa / Ekonomi / İttifakta ‘AĞABABA’ Kavgası!..

İttifakta ‘AĞABABA’ Kavgası!..

22 Temmuz 2019 / Pazartesi 15:28
Kayseri....

Kayseri Melikgazi’de Yavuz Turhal isimli bir pazarcının AKP’li Belediye tarafından karpuzlarının kepçeyle toplanması, AKP ve MHP’yi karşı karşıya getirmişti. Cumhur İttifakında yaşanan karpuz krizi, MHP’li Baki Ersoy’un yeni çıkışıyla devam ediyor.

VATANDAŞIN KARPUZLARINI KEPÇEYLE TOPLADILAR

Kayseri Melikgazi’de Yavuz Turhal isimli bir vatandaşın pazaryerinde sattığı karpuzlar AKP’li Melikgazi Belediyesi tarafından kepçeyle toplanmış ve Turhal, çektiği bir video ile maruz kaldığı uygulamaya isyan etmişti.

AĞABABA BELEDİYE BAŞKANI

Yaşanan olay ile ilgili MHP’li Baki Ersoy’dan bir çıkış daha geldi. Yavuz Turhal’a yapılan uygulama nedeniyle AKP’nin yerel seçimlerde kullandığı “gönül belediyeciliği” sloganının hatırlatılmasına, AKP’li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın “gönül belediyeciliğinin ağababası yapıyoruz” demesine MHP’li Ersoy tepki gösterdi.

ERSOY:AĞAYI DA BABAYI DA TANIMIYORUZ’

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Ersoy, “Bu şehirde teşkilatımız olarak ‘Ağayı da, paşayı da’ tanımıyoruz. Bizim bildiğimiz tek şey yapılan yanlışlara karşı bu sıkıntılı günlerde Kayserili hemşerimizin yanında olmak ve onlara Allah rızası için hayırlı işler yapabilmek… Bizim Sevdamız Kayseri…” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Etiketler: , , , ,
POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER