SON DAKİKA
Tümü

Foto Haber

Anasayfa / Foto Haber / İYİ PARTİ HEDEFİ AÇIKLADI… SARAY DUMAN!..

İYİ PARTİ HEDEFİ AÇIKLADI… SARAY DUMAN!..

30 Kasım 2017 / Perşembe 07:34
Konuşmasında parlamenter sistem vurgusu yapan Halaçoğlu, şunları kaydetti:

'HEDEFİMİZ 50 ARTI 1'DİR'

"Türkiye, aslında olması gereken 1923'te kurulduğu şekilde, medeniyet seviyesinde kendi insan haklarını tanıyan, insan oldukları için değer veren; ama her bir Türk vatandaşını ayırt etmeksizin kucaklayan bir anlayışa sahip olarak faaliyet gösterecektir. Bunun için hedefimiz, yüzde 50 artı 1'dir, en az. Yani bir baraj aşma meselesi değildir."

“ŞU ANDA PARTİLERİN HÜKMÜ YOK”

"Şu an Anayasa'ya göre, partilerin hiçbir hükmü yoktur. Dolayısıyla partimiz 50 artı 1'i hedeflemektedir. Partimiz, cumhurbaşkanını seçecektir. İnşallah, cumhurbaşkanı seçildikten sonra da ilk yapacağımız iş, birtakım adli düzenlemeler yaptıktan sonra seçim kurulu dahil olmak üzere tekrar Anayasa değişikliği için parlamenter sisteme dönmek için Anayasa değişikliği referandumuna gidecektir."

“TEK DESTEĞİMİZ TÜRK MİLLETİ”

Türkiye Cumhuriyeti tekrar olması gereken, demokratik parlamenter hukuk sistemini benimsemiş bir devlet olarak görevini yerine getirecektir. Herhangi bir cemaatin ya da şirketin desteğini almadık. Bizim tek destekçimiz, Türk milletidir."

Kaynak: Yeniçağ

HALAÇOĞLU: HEDEF %50+1
HALAÇOĞLU: DERHAL PARLAMENTER SİSTEME DÖNECEĞİZ

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Halaçoğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu. 
2019’daki seçimlerle ilgili konuşan Halaçoğlu, “Şu an Anayasa’ya göre, partilerin hiçbir hükmü yoktur. Dolayısıyla partimiz, yüzde 50 artı 1’i hedeflemektedir” ifadelerini kullandı.
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, partisinin Kayseri merkez Kocasinan ilçesine bağlı Serçeönü Mahallesi’nde bulunan il binasının tanıtım toplantısına katıldı. Toplantıda Kurucu Kurul üyesi Prof. Dr. Abdülkadir Yuvalı, Kayseri İl Başkanı Hüseyin Tekin ve çok sayıda partili yer aldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Tekin, şunları söyledi:

“HAZIRLIKLARIMIZ TAMAM”

“Bize bu teveccühü gösteren hemşehrilerimizle buluşmak üzere buradayız. 10 Aralık’a kadar geçecek zaman zarfında da ilçe teşkilatları, il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 16 ilçemizin tamamında teşkilatlanmamızı tamamlayıp, bunu genel merkezimizin onayına sunacağız. 10 Aralık’tan önce, tam tarih veremiyorum; ama o zamana kadar 16 ilçemizin tamamında teşkilatlarımız tamamlanmış olarak faaliyete geçecektir.”

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER