SON DAKİKA
Tümü

Foto Haber

Anasayfa / Foto Haber / ENGEL AŞILDI!.. İYİ PARTİ GÜMBÜR GÜMBÜR…

ENGEL AŞILDI!.. İYİ PARTİ GÜMBÜR GÜMBÜR…

10 Aralık 2017 / Pazar 07:07
KURULTAYDAN NOTLAR

Sabahın erken saatlerinden itibaren İYİ Parti kurucular kurulu üyeleri genel merkezdeki kurultay salonunun önünde delege kayıtlarını yaptırdı. Kurucular kurulu üyelerinin tamamının katıldığı kongre öncesinde parti genel merkezinde neşeli sohbetler gerçekleştiren üyeler aynı zamanda erken seçim üzerine de tahminlerini birbirlerine aktardılar.

Kongre saatinin yaklaşması ile beraber salona geçen üyeler salonun tamamına doldurdu. Saat 11.20 sularında gelen İYİ parti lideri Meral Akşener ayakta alkışlanarak salona girdi.Kongrenin açılışını “Hayırlı Olsun” dilekleri ile parti genel sekreteri ve sözcüsü Aytun Çıray gerçekleştirdi.

Ardından başkanlık divan seçimleri yapıldı. Başkanlık divanına oy birliği ile Mahmut Bozkurt seçilirken, divan üyeliğine ise Feridun Bahşi, Mehmet Arslan, Elmas Karağun ve Hilal Aslan seçildi.

Kongrenin açılışında kısa bir konuşma yapan Divan başkanı Mahmut Bozkurt, İYİ Partinin Türkiye’nin iyi yönetilmediğinden kaynaklanan siyasi boşluğu doldurmak amacıyla Meral Akşener ve MHP’de kongre isteyen üç yiğit adamın sayesinde hayata geçmeye başladığını söyledi. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile kongreye geçildi.

Kaynak: Yeniçağ

ERKEN SEÇİME KARŞI KONGRE YAPILDI, İYİ PARTİ HAZIR
İYİ Parti 1’inci Olağan kurultayı parti genel merkezinde gerçekleştirildi.
Ayakta alkışlarla kürsüye gelen İYİ Parti lideri Akşener parti üyelerine, “Hepiniz çok cesursunuz” diyerek sözlerine başladı.
Akşener, İYİ Parti kurulmaz diyenlere inat partiyi kurmak için tüm iradesini koyan, baskıdan yılmayan kurucular kurulu üyelerine teşekkür etti.

SÜREKLİ KANDIRILIYORLAR
AKP’nin sürekli kandırıldığını dile getiren Akşener daha önce AKP’yi ABD eski başkanı Obama’nın kandırdığını da aktararak şunları kaydetti:
“Sonra Putin kandırdı ama sonra Putin ile el sıkışıldı. Sonra bir baktık FETÖ kandırmış devletin bütün kılcal damarlarına sızmış bu süreç içerisinde. Neticede bu arkadaşlar kanmış. Anlıyoruz ki Merkel de kandırmış. Sonra hayırsever iş adamı, çok değerli kardeş ve Türkiye’nin hayali ihracat sistematiğinin teslim edildiği meşhur Rıza Sarraf kardeşimiz daha büyük kandırmış.

Şimdi bu kadar kandırılma hadisesini alt alta yazdığımız zaman böyle sürekli kandırılan bir ekip Türkiye gibi önemli bir ülkeyi yönetebilir mi? Bu arkadaşlara vasi tayini için dava açılsa sonuç acaba ne olur? Türkiye’nin ciddiyeti kayboldu. Bütün kurumları neredeyse lağvoldu. Üniversiteler dahil olmak üzere bütün devlet kurumları ortadan üçe dörde yarıldı.”

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER