Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 1 izlenme )

İYİ PARTİ'YE AKLA ZİYAN ENGELLEME!..

“METRO BAKIMDA, KAMYONLAR YOLDA AMA TÜM ENGELLER AŞILDI”

İYİ Parti’nin Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşen 1’inci Olağan Kurultayı coşkulu başladı. Kurultaya katılan binlerce kişi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i, ‘Cumhurbaşkanı Meral Akşener’ sloganı ve dövizleri ile karşıladı.

İYİ Parti’nin 1’inci Olağanüstü Kurultayı Ankara Spor Salonu’nda başladı. Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen partililer, kurultayın yapılacağı salonu saatler öncesinden doldurdu. Salona giremeyen binlerce partili ise kurultayı dışarı kurulan dev ekrandan takip etti.

Salonda sadece İstiklal Marşı’nın ‘Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak’ dizesi ile ‘İYİ’ler kazanır’ ve ‘Türkiye İYİ olacak’ ifadelerinin yer aldığı pankart ve yazılara izin verildi.

METRO O GÜN BAKIMA ALINDI

Türkiye'nin her yöresinden 1064 delege araçları ile otobüsleri ile akın akın Ankara'ya geldiler. Yeniçağ yazarı Orhan Uğurluoğlu’nun tespitine göre, onları iki ayrı engel bekliyordu; Birincisi, "bakım" nedeniyle Ankara metrosunun Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Mustafa Tuna tarafından durdurulması oldu.

YOLLARI KAPATTILAR


İkincisi ise, Ankara Valisi Ercan Topaca tarafından Büyükşehir Belediyesi'nden temin edilen dev kamyonlarla salona giden tüm yolların kapatılması oldu.

HALK VAR AMA MEDYA YOK

İYİ Partililere bu iki engel de vız geldi ve hem salonu hem de salonun bahçe ve otoparkını doldurdular. İzmir Marşı'na tribünlerin iştiraki Türk Bayrakları ile muhteşem görüntü yarattı. Medyaya ayrılan bölümde televizyonların, kameralarının yer almaması ve boş kalması dikkat çekti.

“DHAHALK TV HARİÇ, KİMSE CANLI YAYIN YAPMADI”

On binlerce vatandaşın katıldığı İYİ Parti kongresine hiçbir televizyon kanalının canlı bağlantı kurmaması dikkat çekti.

ONBİNLERCE KİŞİ KATILDI

İYİ Parti 1. Olağanüstü Kurultayı on binlerce partilinin katılımıyla gerçekleştirilirken, hiçbir televizyon kanalı canlı yayın vermedi, bağlantı yapmadı. Hınca hınç dolan salon partililere yetmezken binlerce vatandaş da kurultayı salonun dışından takip etmeye çalıştı.

DHAHALK TV HARİÇ KİMSE HABERİ CANLI YAYINDAN VERMEDİ

Vatandaşların yoğun katılımına rağmen CHP, MHP ve AKP kurultaylarını canlı veren CNN Türk, HaberTürk, NTV gibi televizyon kanalları kurultayı canlı yayından vermedi. Kongreyi sadece Doğan Haber Ajansı ve Halk TV canlı yayından aktardı.

AKŞENER’DEN TEPKİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaptığı konuşmasında televizyon kanallarının kurultaya katılmamasına tepki gösterdi. Akşener, televizyon kanallarının bu tarihi kurultayı görmezden geldiğine dikkat çekerek, “Biz bu yola hükümetin emir erine dönmüş medyasına güvenerek çıkmadık” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ