SON DAKİKA
Tümü

Foto Haber

Anasayfa / Foto Haber / İYİ PARTİ’YE AKLA ZİYAN ENGELLEME!..

İYİ PARTİ’YE AKLA ZİYAN ENGELLEME!..

5 Aralık 2017 / Salı 07:22
Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) bugün (4 Aralık 2017) öğle saatlerinde giden İYİ Parti heyeti maden işçileriyle görüşmek için uygun görülen maden ocağına girmek istediklerini belirtti. Bu istek üzerine önce izin alınması gerektiği söylenerek görüşme talebi ertelendi.

Ancak İYİ Parti Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu’nun ısrarı üzerine “Biz maden ocağına girmek istiyoruz, gereken izni rica ediyoruz” demesi üzerine saat 16.00’ya kadar izin alınacağı vaadi ile heyeti gönderdiler.

Saat 16.00’da maden ocağına girebilmek için hareken geçen heyetin bakanlıktan izin çıkmadı denilerek madencilerle görüşme isteği reddedildi.

Bunun üzerine bir açıklama yapan Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, “Dünya Madenciler Günü’nde işçilerle iş yerleri olan ocaklarda buluşmamızın engellenmesini kabul etmemiz mümkün değil” dedi.

Kaynak: Yeniçağ/ Haberayyıldız

“ZONGULDAK’A GİTTİLER AMA MADENCİLERLE GÖRÜŞEMEDİLER”
İYİ Parti’de Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ersagun Yücel, Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, kurucu üyeler Aydın Tümen ve Vedat Yenerer’in aralarında bulunduğu heyet, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü için Zonguldak’ta maden işçilerini ziyaret etti.
Heyeti, İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Ragıp Bayraktar, İYİ Parti İl Düzce Başkanı Ercan Katırcıoğlu, İYİ Parti Alaplı İlçe Başkanı Emrullah Erdoğan ve çok sayıda partili karşıladı.
İYİ Parti heyeti daha sonra Zonguldak Havzası Maden Şehitleri Anıtı’nı ziyaret etti ve anıta çelenk bıraktı. Törende konuşma yapan Halaçoğlu,

“ALLAH HEPSİNİ KORUSUN”

“Madenciler, çocuklarının karınlarını doyurmak ve ailelerinin geçimini kazanmak için, bir taraftan ülkesinin ekonomisine katkıda bulunmak için yerin 7 kat altında iniyorlar ve o şartlarda çalışıyorlar. Onları o gözle görmek lazım. Fedakar insanlar olarak görmek lazım. Daha ölmeden mezara girer gibi çalışıyorlar. Allah hepsini korusun. Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin” dedi.

POPÜLER VİDEO
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER