SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / Kadir Mısıroğlu NEFRET KUSTU!.. HAKAN TOKATI BASTI!..

Kadir Mısıroğlu NEFRET KUSTU!.. HAKAN TOKATI BASTI!..

2 Eylül 2017 / Cumartesi 07:30

Kadir Mısıroğlu: MUSTAFA KEMAL’E MUHABBETİ OLAN CENAZEME GELMESİN

Ahmet Hakan: O ZAMAN ATİNA MEZARLIĞINA GÖMÜL

Tarihçi olduğunu iddia eden ve Atatürk’e yaptığı hakaretlerle gündeme gelen Kadir Mısıroğlu yine benzer bir açıklama yaptı. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Mısıroğlu’na yanıt verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘hocam’ dediği bilinen Kadir Mısıroğlu, Twitter hesabından vasiyetini açıkladı ve “Mustafa Kemal’e zerre muhabbeti olanı” cenazesinde istemedi.

“ATİNA MEZARLIĞINA GİT”

Mısıroğlu’nun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın ardından attığı tweete tepki yağdı. Daha önce Kurtuluş Şavaşı için “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen Mısıroğlu’na Ahmet Hakan ‘Beni Atina Devlet Mezarlığı’na gömün’ diye bir vasiyet daha etmesi gerekiyor. Ne de olsa kendisi ‘Keşke Yunan galip gelseydi’ diyebilmiş bir adamdır” yanıtını verdi. 
Ahmet Hakan’ın köşe yazısından ilgili bölüm şöyle:

“FESLİ Kadir”, yine dikkat çekmeyi başardı. Son mesajı şu:
“Vasiyetimdir: Mustafa Kemal’e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin.”

“BU TOPRAKLARDA GÖMÜLME O ZAMAN”

Mustafa Kemal’e zerre muhabbeti olanı cenazesinde istemeyecek derecede Mustafa Kemal’den nefret eden birinin, Mustafa Kemal’in kurtardığı topraklara gömülmeyi de içine sindirememesi lazım. Yani tutarlılık açısından…
Fesli Kadir’in… “Beni Atina Devlet Mezarlığı’na gömün” diye bir vasiyet daha etmesi gerekiyor. Ne de olsa kendisi “Keşke Yunan galip gelseydi” diyebilmiş bir adamdır.”
İşte Kadir Mısıroğlu’nun o tweeti:
[Haber görseli]
Kaynak: Cumhuriyet

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER