Genel
14 Aralık 2017 ( 451 görüntülenme )

Karamollaoğlu'ndan İSRAİL UYARISI!..

İİT'nin Kudüs kararı sonrası açıklamada bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, İsrail'le bütün ilişkilerin kesilmesi gerektiğini savundu.

"ABD'nin kararının, Türkiye ve İslam ülkeleri üzerinden ciddi etkiler meydana getirdiğini ve bu kararın İslam ülkelerinin Filistin direncine verdikleri destekle ilgili olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, "İsrail kurulmasından bu yana, her türlü insan hakları ihlalini yapmayı Filistin'de devlet politikası haline getirdi." dedi.

İsrail ile tüm askeri, siyasi ve diplomatik ilişkilerin kesilmesi gerektiğini ifade eden Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:


İLİŞKİLER KESİLMELİ

"Özel veya kamu, İsrail ile savunma şirketleri arasındaki iş birliği, teknolojik bilgi paylaşımları ve savunma sanayi alımları durdurulmalıdır. Resmi ve gayriresmi yollardan, İsrail ile yapılan tüm istihbarat paylaşımları sona erdirilmelidir. 

Bizim altımızı oymak isteyen ülkelerle biz istihbarat paylaşımı yaparsak tam tersi bir durum meydana gelir. Bizim istihbarata neden ihtiyacımız var? İslam ülkeleri deniz ve hava sahalarını İsrail'in gemi ve uçak seyrü seferlerine kapatmalıdır. Bunlar yaptırım, ne kadar etkisi olur ayrı bir şey."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ