SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / KARATAY HOCA’DAN HASTALIĞA KARŞI ALTIN ÖĞÜT!..

KARATAY HOCA’DAN HASTALIĞA KARŞI ALTIN ÖĞÜT!..

22 Ekim 2017 / Pazar 07:15

Prof. Dr. Canan Karatay: ZEYTİN YİYİN

Hatay’ın Altınözü ilçesinde Zeytin ve Zeytinyağı Festivali’ne katılan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, zeytin ve zeytinyağının sağlık için önemini bir kez daha vurguladı. 
Karatay konuşmasında, şimdiye kadar sağlıkta zeytine hak ettiği değerin verilmediğini belirtti ve “Bu suç iki üç zeytin yiyin diyen diyetisyenlerindir” şeklinde konuştu.
Hatay’ın Altınözü İlçesi’nde devam eden Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali’ne katılan İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, zeytin ve zeytinyağı tüketenlerin hastalanmayacağını söyledi. 
Etkinliğin onur konuğu olan ve zeytin hasadına katılan Prof.Dr. Canan Karatay, zeytinyağı içip, zeytin topladı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Prof.Dr. Karatay, 
“HASTALIKLARA KARŞI BİRE BİR ZEYTİN”

Zeytin muazzam bir şey, bu hayat veriyor, bu gençlik veriyor, sağlık veriyor. Bu millet zeytin ve zeytinyağı kullanmaya başlarsa bu millette hastalık kalmaz. Zeytin ve zeytinyağıyla beslenirsek hiçbir hastalık kalmaz” dedi.
Kendi adı verilen zeytin fidanını diken Karatay şöyle konuştu:
“ZEYTİN ALTINDIR”
“Biliyorsunuz zeytin altındır, buranın adı Altınözü, yani altının özü, zeytinyağı da altının suyudur, hatta altınla alakası yok, altından daha değerlidir. Çünkü altın için insanlar birbirini boğazlıyor, ama Altınözü’nde yetişen zeytin ve zeytinyağı hayatı ve ömrü uzatıyor. “
“ZEYTİNYAĞI İÇİN”
“Ben bir sağlıkçı iç hastalıkları profesörü olarak, diyorum ki, bu altın suyunun mutlaka kullanılması lazım, içilmesi lazım sağlık için, bütün hastalıklar için, hangi hastalıkları önlediğini Hipokrat söylüyor MÖ 5. Yüzyıl’da. “
ALTINÖZÜ ÇOK ÖNEMLİ”
Prof. Dr. Canan Karatay: Suç diyetisyenlerin
“Çok sağlıklıdır, onun için Altınözü’nde yetişen çok önemli tipteki zeytinlerin de çok önemli olduğunu biliyorum. Bu senelerce örtbas edildi, söylenmedi. Ama bu suç bizim değil bu suç, 2-3 zeytin yiyin diyen diyetisyenlerin hiç kusura bakmasınlar. Sayın vekilim kahvaltısız gelmiş yorgun, halbuki sabah bir fincan zeytinyağı içseydi, bu kadar yorulmazdı, kahvaltı etmek şart değil.”
Kaynak: Sözcü

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER