SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / KILIÇDAROĞLU’NDAN ÇOK ŞAŞIRTICI AÇIKLAMA…

KILIÇDAROĞLU’NDAN ÇOK ŞAŞIRTICI AÇIKLAMA…

2 Mayıs 2017 / Salı 08:06

KILIÇDAROĞLU: MÜCADELEMİZ YENİ BAŞLIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa’ın AK Parti üyeliğine ilişkin, “Bugün tarafsız bir cumhurbaşkanlığı süreci doluyor artık. Bir partinin genel başkanı artık 80 milyonun Cumhurbaşkanı olamaz. O dönem bitti. Bir partinin genel başkanı sadece o partiye oy verenlerin Cumhurbaşkanıdır. Saygıyı da bu çerçevede görecektir.” dedi.

Kılıçdaroğlu, yumruğunu kürsüye vurarak, “Buna elbette izin vermeyeceğiz. Onun için diyorum mücadelemiz yeni başlıyor diye” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa’ın AK Parti üyeliğine ilişkin Kılıçdaroğlu,
“Evet oyu verenlerin bir kısmı da şimdi pişmanlar. Neden? Bugün tarafsız bir cumhurbaşkanlığı süreci doluyor artık. Bir partinin genel başkanı artık 80 milyonun Cumhurbaşkanı olamaz. O dönem bitti. Bir partinin genel başkanı sadece o partiye oy verenlerin Cumhurbaşkanıdır. Saygıyı da bu çerçevede görecektir.


“ERDOĞAN DEVLET OLACAK”

“Tarafsızlık üzerine yemin edildi. Bir partinin genel başkanı hangi tarafsızlık üzerine yemin edecek? Fenerbahçe kaptanını Fenerbahçe maçında hakem yapacaksın olur mu böyle şey? Biz bunu anlattığımızda inanmıyorlardı. Kılıçdaroğlu doğru söylemiyor deniyordu. Bugün hepiniz tanık oluyorsunuz. Bugün törenle üye oluyor. Bir partinin genel başkanı AYM’ye, HSYK’ya hakim tayin edecek. Bütün üst düzey yöneticileri tayin edecek. Devlet de o olacak” dedi.
Kaynak: DHA

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER