SON DAKİKA
Tümü

Gündem

Anasayfa / Gündem / KILIÇDAROĞLU’NDAN OLAĞANÜSTÜ AÇIKLAMA!..

KILIÇDAROĞLU’NDAN OLAĞANÜSTÜ AÇIKLAMA!..

19 Mayıs 2017 / Cuma 07:35

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: ‘Böyle bir tablo, askeri darbe dönemlerinde bile yaşanmadı.’ ‘Bir darbeyle karşı karşıyayız. Asla ve asla bunların önünde diz çökmeyeceğiz ve boyun eğmeyeceğiz.’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Beylikdüzü Belediyesi tarafından hayata geçirilen Yaşam Varisi projesinin açılışını gerçekleştirdi. 

BİZİ BURAYA CUMHURİYET DEVRİMLERİ GETİRDİ

Kılıçdaroğlu sözlerini “Bugün belli makamlarda oturuyorlar. Kimi Cumhurbaşkanı, kimi başbakan, kimi bakan, kimi rektör. bizi buraya kim getirdi. Bizi buraya Cumhuriyeti kuranların devrimleri getirdi. 1934 yılında kadınlara seçme ve seçilme hakkı verildi. Ama hala bazı kafalara bunu sokamadık. Kadın da erkek de bu toplumun eşit yurttaşlarıdır” şeklinde sürdürdü.

“KARŞI DARBE SÜRECİ YAŞADIĞIMIZ BUGÜNLERDE “ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ” ÇOK ÇOK DEĞERLİ”

Kılıçdaroğlu, “Bugün bir karşı darbe süreci yaşadığımız bugünlerde gazetecilerin hapise atıldığı bugünlerde, binlerce kişinin hapislere tıkıldığı, üniversitelerin susturulduğu, gazeteciler, gazeteler üzerine büyük baskıların inşa edildiği bugünlerde sizin okuduğunuz “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi” metini çok çok değerli. Yürekten bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BU ÜLKENİN GENÇLERİ HİÇBİR ZAMAN VE HİÇBİR DÖNEM TEK ADAMIN ÖNÜNDE ASLA VE ASLA DİZ ÇÖKMEYECEKTİR”

Kılıçdaroğlu, “Sözcü Gazetesi’ne ilişkin haberler geldi. Bana şunu söylediler, ‘Kaçacak diye arıyorlar, gözaltı kararı aldılar. Arkadaşlar evlerinde çay içiyorlar polisleri bekliyorlar. Gelsinler bizi gözaltına alsınlar. Niye kaçalım’ diyorlar. Evet, niye kaçsınlar. Suçlu değil onlar. Baskı kuruyorlar. Kimse birilerinin önünde diz çökmemezlik etmesin diyorlar. Herkes biat etsin, uysun. Bu ülkeyi gençlere emanet ediyorsak, yürekten şuna inanıyorum, bu ülkenin gençleri hiçbir zaman ve hiçbir dönem tek adamın önünde asla ve asla diz çökmeyecektir. Ayrıca niye diz çöksünler? İstiyorlar ki gazeteciler de diz çöksün. İstedikleri başlıkları atsınlar. Kalemlerine sınırlama getirmek istiyorlar” ifadelerini kullandı.

“HİÇ KİMSE CUMHURİYET’İ KÜÇÜK GÖRMEMELİ”

Kılıçdaroğlu, “Hiç kimse Cumhuriyet’i küçük görmemeli. Cumhuriyet bizim Cumhuriyetimiz. Cumhuriyet’i parlamenter demokratik sistemi yüceltmek hepimizin ortak görevidir” dedi.

Kaynak: DHA

POPÜLER HABER
POPÜLER GALERİ
POPÜLER HABER