Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 3 izlenme )

KİRALIK EVLERE YENİ DÜZENLEME

Gümrük Bakanı Tüfenkci'nin aktardığına göre günlük kiralanabilecek dairelerin bulunduğu binanın yarısından fazlasında aile oturuyorsa o binada günlük kiralama yapılmayacak.


"KAFAYA GÖRE KİRALAMA YOK"

Hürriyet'ten Turan Yılmaz'ın haberine göre, günlük kiralanan dairelerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, üzerinde çalışılan düzenlemeye ilişkin,“Kafana göre kiralayamayacaksın. Yüzde 50’nin üzerinde aile oturuyorsa bunun günlük kiralamaya uygun olmadığı söylenecek” dedi. 

Tüfenkci, bir grup gazeteciyle sohbetinde özetle şunları söyledi:

"BİNADA AİLE VARSA KİRALAMA YOK"

“Binanın tamamının günlük kiralamaya uygun olmasını isteyeceğiz. Diyelim ki 10 dairelik bir apartmanda 56 dairede aile oturuyor, 2 dairenin 6 tane odasına ayrı ayrı kiralama yöntemini doğru bulmuyoruz. Apartlar gibi bu işe uygun daireler, binalar olacak. Örneğin yüzde 50’nin üzerinde aile oturuyorsa bunun günlük kiralamaya uygun olmadığı söylenecek." 

"KAFANA GÖRE İŞ YAPMA"

" Kafana göre kiralayamayacaksın. Sen ‘Ben evimi günlük kiralıyorum’ diyemeyeceksin. Çoğunluğu toplayamazsan kafana göre ‘Ben dairemi günlük kiraladım’ diyemeyeceksin. Bunun için belirli bir çoğunluk aranmasının istiyoruz. Bunun oranına karar vermedik. Şu an bu konuda bir düzenleme yok, İsteyen kiraya verebiliyor. Bir boşluk var."

Kaynak: sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ