Ana Sayfa
19 Eylül 2021 ( 0 izlenme )

KIZILDENİZ'DE GERİLİM!... YEMEN VURDU!..

Saudi Arabistan liderliğindeki koalisyon, 'Yemen'deki Şii Husilerin Kızıldeniz'deki uluslararası sularda bir Suudi petrol tankerine saldırdığını' duyurdu. Husiler ise savaş gemisi vurduklarını iddia etti.


SUUD TANKERİ VURULDU

İlkin Suudi Arabistan'ın El Arabiya kanalı, Kızıldeniz'de bir Suudi petrol tankerinin 'Yemen'deki Şii Husilerin saldırısında vurulduğu' haberini geçti.

Ardından 'Yemen'deki Şii Husilerin Kızıldeniz'deki uluslararası sularda bir Suudi petrol tankerine saldırdığı' açıklamasını yapan Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon, hafif hasar alan tankerin yoluna devam ettiğini söyledi.

Yemen'in başkenti Sana'daki Husi yönetiminin ise Suudi liderliğindeki koalisyonun bir savaş gemisini Kızıldeniz'de hedef aldığını duyurduğuna dair haberler geliyor.

SALDIRI ŞEKLİ BELLİ DEĞİL

Koalisyonun açıklamasında, Suudi tankerine saldırının Yemen'in Kızıldeniz'deki Hudeyde limanı açıklarında gerçekleştiği, tankere eşlik eden koalisyon üyesi bir ülkenin savaş gemisinin derhal müdahale ettiği ifade edildi. Ama saldırının ne gibi bir silahla düzenlendiği belirtilmedi.

NELER OLUYOR?

Saudi Arabistan liderliğindeki koalisyon, Şii Husilerin yönetimi ele geçirmesi üzerine Mart 2015'ten beri Yemen'e saldırıyor.

Dün koalisyonun Hudeyde'ye yönelik bombardımanında 7'i çocuk en az 12 ya da 16 sivilin öldüğüne dair haberler gelmişti.

Kaynak: sputnik

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ