Genel
08 Mayıs 2017 ( 6581 görüntülenme )

AKAR VE FİDAN'A KRİTİK ÇAĞRI!..

HULUSİ AKAR VE HAKAN FİDAN'A YENİ SORULAR

Genelkurmay Başkanı ve MİT Müsteşarı, Darbe Komisyonu’nun daha önceki mektuplu ve sözlü çağrısına olumsuz yanıt verdi.


TBMM 15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu, daha önce mektup yazdığı ancak cevap alamadığı Genelkurmay Başkanlığı ve MİT'e yeniden yazı gönderme kararı aldı. Bu hafta iki kuruma da darbeye ilgili yazılı sorular gidecek. Cevap alınmazsa rapor ay sonunda kamuoyuna açıklanacak.

"RAPOR 5 AYDIR BEKLİYOR"

Darbeyi araştırma komisyonu 7 Ekim 2016'da başladığı çalışmasını 4 Ocak 2017'de bitirdi. Komisyon 5 ay geçmesine rağmen raporunu TBMM Başkanlığı'na teslim etmedi.
Komisyon, darbeyle ilgili onlarca kişiyi dinledi. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Hakan Fidan'a da mektup göndererek, darbe ve FETÖ konusunda sorular yöneltildi. Her iki isim de cevap vermedi.

"SORULAR YÖNELTİLECEK"

Komisyon, bu hafta içinde iki isme yeniden soru yöneltme kararı aldı
. Akar-Fidan sorulara cevap verirse rapora görüşleri eklenecek. Komisyonun taslak raporu yaklaşık bin 300 sayfa olarak hazırlandı. Daha sonra komisyon başkanlık divanı raporu 700 sayfaya düşürdü. Bu ay sonunda raporun son şekli verilerek üyelere dağıtılması bekleniyor. Rapor, daha sonra da TBMM Başkanlığı'na ekleriyle birlikte teslim edilecek.

Kaynak:sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ