Siyaset

Köprüler Atıldı.. ‘Yerse Gel’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın “Yenileneceğiz ve yerel seçimlerde 25 milyonu 30 milyona, 35 milyona çıkaracağız” açıklamasının ardından Gazeteci Fatih Altaylı, “Utanma duygusu var diye düşünmüştüm. Yanılmışım” diyerek tepki gösterdi.

‘BU YÖNETİMLE MÜMKÜN DEĞİL’

Altaylı, “Dediğine kendisi inandı mı bilmiyorum. Aslında doğru düzgün bir parti, doğru düzgün bir parti yönetimi ile bu mümkün. Ama bu CHP ile değil, bu CHP yönetimi ile değil. 12 kez mümkün olmadığını gördük, 13 kez de göreceğiz muhtemelen” yorumunu yaptı.

‘YERSE GEL’

Öztrak’a iddiaya girmeyi öneren Altaylı, “Yüzde 30’u geçin size, yüzde 35’i geçin tüm parti yönetimine birer takım elbise alacağım. Peki siz yüzde 30’un altında kalırsanız hep birlikte istifa edecek misiniz! Var mısınız iddiaya? Yer mi! Yoksa yerel seçim hezimetinden sonra da ‘Ayağa kalkacağız’ palavralarına ve Türkiye’nin mahvedilmesinin suç ortağı olmaya devam devam mı edeceksiniz!” ifadelerini kullandı.

‘YANILMIŞIM’

Altaylı, Öztrak’ın Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile gizli protokol yapıldığını yalanlamasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kabul etmesine da işaret ederek, “Genel Başkanı tarafından madara edilip, yalancı durumuna düşürülmesinin ardından, haftalardır ortalarda görünmeyince, ‘utanma duygusu var’ diye düşünmüştüm. Yanılmışım. Yokmuş. Sadece o bizlerin ‘unutma’ özelliğimize güveniyor olmalı ki, üzerinden yeterince zaman geçti diye düşünüp dün yeniden ortaya çıktı” dedi.

Kaynak Fatih Altaylı/Halk TV

Yazının tamamı için: https://fatihaltayli.com.tr/kose-yazisi/2023/08/08/borsadaki-rekorlar-ne-kadar-gercek

Başa dön tuşu